Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata przed wydarzeniami przedstawionymi w kultowym filmie "Grease". Jest rok 1954. Zanim rock and roll stanie się modny, a chłopcy z gangu T-Birds będą uważani za najfajniejszych w szkole, czworo znudzonych wyrzutków ma odwagę bawić się na swoich własnych zasadach, co wywołuje moralny skandal, który na zawsze odmienia liceum Rydell High.

Reklama

Obsada i twórcy

W rolach głównych zobaczymy Marisę Davilę jako Jane i Cheyenne Isabel Wells jako Olivię. W pozostałych rolach występują Ari Notartomaso jako Cynthia, Tricia Fukuhara jako Nancy, Shanel Bailey jako Hazel, Madison Thompson jako Susan, Johnathan Nieves jako Richie, Jason Schmidt jako Buddy, Maxwell Whittington-Cooper jako Wally i Jackie Hoffman jako dyrektorka szkoły McGee.

Autorką scenariusza jest Annabel Oakes ("Atypowy", "Transrodzic"), która jest także showrunnerką i reżyserką serialu. Producentami wykonawczymi ze strony spółki Temple Hill są Marty Bowen i Wyck Godfrey. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także Adam Fishbach i Alethea Jones, która stanęła za kamerą podczas prac nad pilotem oraz dwoma innymi odcinkami serialu. Erik Feig i Samie Kim Falvey są producentami wykonawczymi z ramienia spółki PICTURESTART. Producentką serialu jest Grace Gilroy. Autorem choreografii jest Jamal Sims, który wyreżyserował jeden z odcinków.

Ścieżkę muzyczną skomponował nominowany do nagrody Grammy producent muzyczny Justin Trante.