Reklama
Warszawa
Reklama

Tomasz Wasilewski o Srebrnym Niedźwiedziu zdobytym na Berlinale: Piękny. I ciężki!

23 lutego 2016, 08:48
Piękny. I ciężki! – mówił Tomasz Wasilewski o zdobytym w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziu w wywiadzie dla wyborcza.pl. Podkreślał również wielką rolę, jaką w jego sukcesie miały odtwórczynie głównych ról w "Zjednoczonych Stanach Miłości": Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak i Marta Nieradkiewicz. – Wszyscy jesteśmy współautorami tego filmu, ale moje piękne, niewiarygodnie utalentowane aktorki – Magda, Dorota, Marta, Julia – przede wszystkim. Nie zrobiłbym tego filmu bez nich. – "Zjednoczone Stany Miłości" są wyjątkowym filmem dla polskiego kina: łączy on typową polską opowieść o emocjach z tematyką cielesności, która jest rzadko badana przez reżyserów z Polski – mówi krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski, a nagroda w Berlinie jest bardzo dużym osiągnięciem dla reżysera, który jest młodym człowiekiem i nie ukończył szkół filmowych. Festiwal w stolicy Niemiec jest najważniejszą tego typu imprezą, obok tych w Wenecji i Cannes. Zobaczcie, jak Tomasz Wasilewski i jego ekipa cieszyli się z berlińskiego sukcesu.
Piękny. I ciężki! – mówił Tomasz Wasilewski o zdobytym w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziu w wywiadzie dla wyborcza.pl. Podkreślał również wielką rolę, jaką w jego sukcesie miały odtwórczynie głównych ról w "Zjednoczonych Stanach Miłości": Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak i Marta Nieradkiewicz. – Wszyscy jesteśmy współautorami tego filmu, ale moje piękne, niewiarygodnie utalentowane aktorki – Magda, Dorota, Marta, Julia – przede wszystkim. Nie zrobiłbym tego filmu bez nich. – "Zjednoczone Stany Miłości" są wyjątkowym filmem dla polskiego kina: łączy on typową polską opowieść o emocjach z tematyką cielesności, która jest rzadko badana przez reżyserów z Polski – mówi krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski, a nagroda w Berlinie jest bardzo dużym osiągnięciem dla reżysera, który jest młodym człowiekiem i nie ukończył szkół filmowych. Festiwal w stolicy Niemiec jest najważniejszą tego typu imprezą, obok tych w Wenecji i Cannes. Zobaczcie, jak Tomasz Wasilewski i jego ekipa cieszyli się z berlińskiego sukcesu. / PAP/EPA / KAY NIETFELD
Nie myślałem o sobie jako o scenarzyście. Może powinienem zacząć? – mówił reżyser Tomasz Wasilewski nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama
    image for background

    Przejdź do strony głównej