Reklama
Warszawa
Reklama

Andrzej Żuławski w swojej ostatniej drodze. Pogrzeb znanego reżysera [ZDJĘCIA]

22 lutego 2016, 13:15
Andrzej Żuławski zmarł 17 lutego w wieku 75 lat. Pogrzeb miał charakter świecki, a wzięli w nim udział m.in. synowie reżysera – Xawery, Ignacy i Vincent oraz jego wieloletnia partnerka życiowa, gwiazda francuskiego kina Sophie Marceau. Urnę z prochami zmarłego nieśli członkowie rodziny filmowca. Andrzej Żuławski był jednym z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych reżyserów. Sławę zyskał dzięki filmom "Trzecia część nocy", "Diabeł", "Opętanie" i "Wierność". Wiele jego dzieł powstało we Francji. Jego ostatnim filmem był "Cosmos", do którego napisał scenariusz na podstawie powieści Witolda Gombrowicza "Kosmos". Twórca został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski i francuskim Orderem Legii Honorowej.
Andrzej Żuławski zmarł 17 lutego w wieku 75 lat. Pogrzeb miał charakter świecki, a wzięli w nim udział m.in. synowie reżysera – Xawery, Ignacy i Vincent oraz jego wieloletnia partnerka życiowa, gwiazda francuskiego kina Sophie Marceau. Urnę z prochami zmarłego nieśli członkowie rodziny filmowca. Andrzej Żuławski był jednym z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych reżyserów. Sławę zyskał dzięki filmom "Trzecia część nocy", "Diabeł", "Opętanie" i "Wierność". Wiele jego dzieł powstało we Francji. Jego ostatnim filmem był "Cosmos", do którego napisał scenariusz na podstawie powieści Witolda Gombrowicza "Kosmos". Twórca został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski i francuskim Orderem Legii Honorowej. / PAP / Radek Pietruszka
Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Żuławskiego, na prośbę rodziny, były zamknięte dla mediów. Słynny reżyser spoczął na cmentarzu w Górze Kalwarii pod Warszawą.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama
    image for background

    Przejdź do strony głównej