Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Po prostu fantastyczne! Meryl Streep i jej wojujące koleżanki na premierze "Sufrażystki" [ZDJĘCIA]

8 października 2015, 12:00
"Sufrażystka" to opowieść o początkach ruchu feministycznego i o kobietach, które dla walki o równouprawnienie gotowe były na wszystko. Sufrażystki domagały się praw – wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. Ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania praw wyborczych kobietom, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.
"Sufrażystka" to opowieść o początkach ruchu feministycznego i o kobietach, które dla walki o równouprawnienie gotowe były na wszystko. Sufrażystki domagały się praw – wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. Ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania praw wyborczych kobietom, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. / PAP/EPA / WILL OLIVER
Meryl Streep, Carey Mulligan, Romola Garai, Helena Bonham Carter i Anne Marie Duff uświetniły swoją obecnością premierę filmu "Sufrażystka", w którym zagrały główne role i który otworzył w środę wieczorem 59. Londyński Festiwal Filmowy.
Reklama
Reklama
Tematy:
Anne-Marie Duff Helena Bonham-Carter zdjęcia Carey Mulligan Meryl Streep Sufrażystka Romola Garai

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama