Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Królowa jest tylko jedna. Helen Mirren świętuje 70. urodziny [ZDJĘCIA]

26 lipca 2015, 10:00
Status Helen Mirren określa zarówno to, czego zmierzyć nie sposób – talent, klasa, niegasnąca mimo upływającego czasu uroda – jak i to, co można zestawić w rubrykach i podsumować. Pięćdziesiąt lat na scenie, cztery nominacje do Oscara (w tym jedna statuetka), trzy Złote Globy, dwie Złote Palmy w Cannes. Dodatkowo – nagrody BAFTA, Emmy oraz nie mniej ważne wyróżnienia za pracę w teatrze. To najważniejsze, czyli nagrodę Laurence'a Oliviera, odpowiednik amerykańskiej nagrody Tony, Mirren otrzymała za kolejną swoją "królewską" rolę. W lutym 2013 roku Mirren stanęła na scenie Gielgud Theatre w Londynie jako królowa Elżbieta II. Bo to właśnie scena, a nie tyle plan filmowy, pozostaje dla Mirren najważniejszym punktem odniesienia.
Status Helen Mirren określa zarówno to, czego zmierzyć nie sposób – talent, klasa, niegasnąca mimo upływającego czasu uroda – jak i to, co można zestawić w rubrykach i podsumować. Pięćdziesiąt lat na scenie, cztery nominacje do Oscara (w tym jedna statuetka), trzy Złote Globy, dwie Złote Palmy w Cannes. Dodatkowo – nagrody BAFTA, Emmy oraz nie mniej ważne wyróżnienia za pracę w teatrze. To najważniejsze, czyli nagrodę Laurence'a Oliviera, odpowiednik amerykańskiej nagrody Tony, Mirren otrzymała za kolejną swoją "królewską" rolę. W lutym 2013 roku Mirren stanęła na scenie Gielgud Theatre w Londynie jako królowa Elżbieta II. Bo to właśnie scena, a nie tyle plan filmowy, pozostaje dla Mirren najważniejszym punktem odniesienia. / PAP/EPA / ETIENNE LAURENT
Czy na ekranie, czy na scenie, jest wielka. Helen Mirren – ikona kina, teatru i telewizji – 26 lipca kończy 70 lat. I wciąż olśniewa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Gosford Park Eye in the Sky Trumbo 70 urodziny królowa Helen Mirren Złota dama
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Dzisiaj się wam odmieniło?
    2015-07-27 00:44
    Wczoraj to samo zdjęcie pokazywaliście jako zdjęcie urodzinowe pani Krystyny Loski!
    2
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama