Jesse Eisenberg, znany aktor hollywoodzki, ubiega się o polskie obywatelstwo.

Znany amerykański aktor jest związany z Polską

Eisenberg, który jest znany z ról takich jak Mark Zuckerberg w filmie "The Social Network", wyraził swoje głębokie powiązania z Polską. Jego rodzina pochodzi z Lublina i Krasnegostawu, a przodkowie jego żony, Anny Strout, mieszkali w Łodzi.

Reklama

Eisenberg wyjaśnił w wywiadzie dla TVN, że złożył wniosek o polskie obywatelstwo około dziewięć miesięcy temu.

Czeka na podpis

Wszystkie dokumenty przeszły już przez proces i teraz czekam na finalny podpis - powiedział aktor. Dodał, że ma już polski PESEL.

Jesse Eisenberg wyraził również swoje pragnienie pomocy w naprawie relacji polsko-żydowskich. W wywiadzie dla TVN, Eisenberg powiedział: Czuję silny związek z tym krajem. Uważam, że historia Żydów i Polaków jest spleciona. Myślę, że obecnie jest źle przedstawiana przez amerykańskich Żydów.

Kariera i rodzina

Jesse Adam Eisenberg, urodził się 5 października 1983 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańskim aktorem, pisarzem i filmowcem. Jest znany z wielu ról, w tym Marka Zuckerberga w filmie “The Social Network”, za którą otrzymał nominacje do Oscara, dwóch nagród BAFTA, Złotego Globu i dwóch nagród Screen Actors Guild.

Eisenberg dorastał w East Brunswick w New Jersey w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Jego matka, Amy (z domu Fishman), uczyła wrażliwości międzykulturowej w szpitalach, a wcześniej pracowała jako klaun na przyjęciach dla dzieci i choreograf dla katolickiej szkoły średniej przez 20 lat. Jego ojciec, Barry Eisenberg, był wykładowcą w college’u.