Ostatnio głośno było o nowej wersji scenicznej "Romea i Julii" z hollywoodzkim gwiazdorem Tomem Hollandem i brytyjską aktorką Francescą Amewudah-Rivers. Okazuje się, że spektakl, który będzie wystawiany w Londynie już w maju, nie jest jedyną obecnie przygotowywaną adaptacją najsłynniejszej sztuki Szekspira.

Reklama

"Romeo i Julia" na Broadwayu. Co wiemy?

Swoich "Romeo i Julię" szykuje także amerykański Broadway. Kochanków z Werony zagrają Rachel Zegler i Kit Connor. Sztukę wyreżyseruje Sam Gold, choreografię stworzy Sonya Tayeh, a piosenki napisze Jack Antonoff.

Reklama

Kim jest Rachel Zegler?

Rachel Zegler to 22-letnia amerykańska aktorka i wokalistka o kolumbijsko-polskich korzeniach. Sławę przyniosła jej rola Marii w remake'u musicalu "West Side Story".

W ubiegłym roku młodą gwiazdę można było oglądać na wielkim ekranie w superprodukcjach "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" oraz "Shazam! Gniew bogów". Na premierę oczekuje z kolei "Śnieżka", czyli nowa aktorska wersja klasycznej bajki Disneya z Zegler w roli tytułowej.

Kim jest Kit Connor?

Reklama

Kit Connor to 20-letni brytyjski aktor. Światowy rozgłos przyniosła mu rola w serialu "Heartstopper" Netflixa bazującym na powieści graficznej o miłości dwóch nastolatków.

Connor ma na koncie także występy w filmach "Rocketman", "Player One", "Na głęboką wodę" oraz miniserialach "SS-GB" i "Wojna i pokój".

Kit Connor / Netflix