Sędzia Michael J. Gaffey uznał, że Jonathan Majors nie trafi za kratki. Został za to skazany na uczestnictwo w 52-tygodniowym programie zapobiegania przemocy domowej. Jako, że był to jego pierwszy wyrok, to będzie też musiał oddać swoje DNA do policyjnej bazy danych oraz zapłacić 250 dolarów grzywny.

Reklama

Sędzia ostrzegł też Majorsa, że jeśli będzie unikał uczestnictwa w programie, to wtedy trafi za kratki za naruszenie zasad warunkowego zwolnienia z więzienia.

Przysięgli nie uwierzyli w wersję Majorsa

Majors został skazany przez ławę przysięgłych w grudniu za atak na swoją byłą partnerkę Grace Jabbari. Nie uwierzono bowiem w jego wersję wydarzeń, że to on był ofiarą ataku, a jego partnerka rzuciła się na niego po tym, jak dostał SMS od jakiejś kobiety i tylko bronił się przed jej atakiem.

Do tego - o ile sama kara nie wydaje się wysoka - o tyle spotkały go poważne konsekwencje. Stracił praktycznie wszystkie główne role w filmach Disneya i innych wytwórni. A miał wcielić się m.in. w Kanga Zdobywcę w kolejnych produkcjach Marvela. Zerwano z nim też kontrakty reklamowe. I was small, scared and vulnerable, held tightly in his abusive hand,” she said.