Trzecia edycja Artshow odbędzie się 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich na ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Na tej jedynej w swoim rodzaju wystawie swoje prace zaprezentuje ponad stu współczesnych artystów i kilka renomowanych galerii z całej Polski. Tradycją Artshow jest obecność na wydarzeniu większości autorów obrazów, grafik, rzeźb czy fotografii. Prawie wszystkie dzieła będzie można kupić na miejscu.

Reklama

Wystawie towarzyszy Artshow Film Festiwal, który trwać będzie od 2 do 5 marca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki. Na widzów czekać będą projekcje najlepszych filmów o sztuce ostatnich lat i ekspozycja prac studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Artshow Film Festival. Agnieszka Grochowska ambasadorką

Ambasadorką marcowego Artshow została aktorka Agnieszka Grochowska, którą ostatnio mieliśmy okazję podziwiać w brawurowej roli Pułkownikowej w filmie "Kos" Pawła Maślony. Obraz nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni od stycznia gości na ekranach kin i zbiera doskonałe recenzje.

Reklama

- Połączenie różnych dziedzin sztuki jest dla mnie naturalne. My, artyści, wszyscy się nawzajem inspirujemy. Nie byłoby dobrego kina bez historii malarstwa. Dla mnie narzędziem działania nie jest płótno – jestem nim ja sama – mówi Agnieszka Grochowska.

Powiązanie tradycyjnego malarstwa czy rzeźby z filmem i innymi, nowoczesnymi gatunkami sztuki jest znakiem rozpoznawczym marcowej edycji Artshow.

- Marcowy Artshow nosi nazwę Święta Sztuk Pięknych. Chcemy pokazać, jak wiele twarzy ma sztuka i jak różnorodnych emocji może nam dostarczyć. Oprócz prawie 1000 obrazów, rzeźb i grafik nasi goście będą mogli oglądać także filmy, fotografie i dzieła sztuki cyfrowej – zapowiada Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

Artshow, czyli Święto Sztuk Pięknych. Co czeka na odwiedzających?

Reklama

Na odwiedzających Artshow czekają ponadto:

– 30 pokoi pełnych dzieł malarskich artystów z całej Polski – od obrazów Edwarda Dwurnika po prace młodych debiutantów;

kilkadziesiąt rzeźb w Galerii Rzeźby i Form Przestrzennych;

– kilkaset fotografii, rysunków, grafik, akwareli w Galerii Fotografii i Sztuki Na Papierze;

– wystawa FRIENDS Fundacji Katarzyny Kozyry (prace fotograficzne wybitnych polskich artystek, m.in. Katarzyny Kozyry, Doroty Nieznalskiej, Natalii LL, Ewy Partum, Zofii Kulik);

– wystawa specjalna Marka Okrassy, jednego z najbardziej cenionych na rynku sztuki współczesnych malarzy;

projekcje filmów o najciekawszych współczesnych artystach autorstwa Marcina Janosa z Fundacji Janos (Film & Gallery);

– wystawa artystów sztuki cyfrowej z całego świata pt. "Motion 2.0";

– "Panta Rhei" wystawa fotografii drukowanych nowatorską techniką DeepPrint;

– pokazy tworzenia na żywo (Live Art, w tym pokaz "MaloGranie" z udziałem Magdaleny "Maleny" Jankowskiej i Michała Sołtana, wokalisty znanego z "The Voice of Poland");

– panele dyskusyjne i wykłady eksperckie, m.in. wykład o inwestowaniu w sztukę znanego kolekcjonera i analityka rynku sztuki Andrzeja Haraburdy.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, odwiedzający Artshow będą mogli wziąć udział w konkursie instagramowym. Do wygrania będą cztery voucherynatrzymiesięczny wynajem najnowszego, luksusowego samochodu Lexus LBX.

Szczegółowy program Artshow, lista artystów i galerii biorących udział w wydarzeniu (w tym studentów ASP prezentujących prace na wystawie w Kinotece) na stronie artshowevents.pl.

Repertuar Artshow Film Festival oraz bilety na seanse filmowe na stronie kinoteka.pl.