Sąd w Wyoming postawił Brosnanowi zarzuty karne. Piesze wędrówki w Yellowstone ograniczone są do wytyczonych szlaków. 70-letni Brosnan ma się stawić przed sądem 23 stycznia.

Prawo federalne

"Wędrówka piesza po wszystkich obszarach termalnych oraz w obrębie Kanionu Yellowstone między Upper Falls a Inspiration Point musi ograniczać się do deptaków lub szlaków przeznaczonych do tego celu i oznaczonych oficjalnymi znakami" – stanowi prawo federalne.

Jak podało w czwartek amerykańskie radio publiczne NPR, na obszarze Parku Narodowego Yellowstone o powierzchni około 890 tys. hektarów znajduje się ponad 10 000 różnych obiektów hydrotermalnych, jak gejzery i gorące źródła. Park ostrzega, aby odwiedzający byli świadomi niebezpieczeństw stwarzanych przez gorące źródła itp.

Reklama

Zabójcze źródła

"Gorące źródła zraniły lub zabiły w Yellowstone więcej osób niż jakikolwiek inny naturalny obiekt" – twierdzi zarząd Parku Narodowego Yellowstone. Wyliczył, że ponad 20 osób zginęło po wejściu do gorących źródeł Yellowstone lub przypadkowym wpadnięciu do nich. W niektórych miejscach śmiercionośna temperatura przekracza 65,5 st. Celsjusza.

Osoby naruszające przepisy w ostatnich latach stanęły w obliczu kar od tygodnia do 10 dni więzienia i setek dolarów grzywny. Otrzymały też długoletni zakaz wstępu do Yellowstone.