Łukasz Grzegorzek odebrał nagrodę za reżyserię "Mojego wspaniałego życia". W kategorii scenariusz zwyciężył Marcin Ciastoń ("Hiacynt").

Statuetkę za muzykę otrzymała Teoniki Rożynek za "Prime Time". Za zdjęcia uhonorowano Łukasza Gutta za "Wszystkie nasze strachy".

Reklama

Maria Dębska i Jacek Beler otrzymali statuetki za najlepsze główne role w - kolejno - "Bo we mnie jest seks" i "Innych ludziach".

Platynowe Lwy dla Holland

Reklama

Platynowe Lwy za całokształt twórczości odebrała Agnieszka Holland.

Sławomira Łozińska i Andrzej Kłak zostali nagrodzeni za role drugoplanowe w filmach - kolejno - "Lokatorka" i "Prime Time" podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nagrodę za charakteryzację przyznano Darii Siejak za "Hiacynt", a statuetkę za dźwięk - Zofii Moruś, Mateuszowi Adamczykowi i Sebastianowi Witkowskiemu za "Mosquito State". Za scenografię doceniono Pawła Jarzębskiego ("Żeby nie było śladów"), a za montaż - Magdalenę Chowańską ("Inni ludzie"). W kategorii kostiumy bezkonkurencyjna okazała się Marta Ostrowicz ("Najmro. Kocha, kradnie, szanuje").

W jury konkursu głównego znaleźli się: reżyser i scenarzysta Andrzej Barański (przewodniczący), aktorka Joanna Kulig, kompozytor Mikołaj Trzaska, pisarz, dramaturg i scenarzysta Robert Bolesto, operator, reżyser i scenarzysta Bogdan Dziworski, czeska filmoznawczyni Emilia Mira Haviarová, kostiumografka Dorota Roqueplo oraz reżyserka Agnieszka Smoczyńska.