Już 3 sierpnia o godz. 12:00, ujawniony zostanie pełny program 21. edycji festiwalu. 4 sierpnia - w samo południe - rozpocznie się sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne, dzień później ruszy sprzedaż dostępów na seanse online.

Reklama

Filmy z roku "nieustającej burzy"

- Nowohoryzontowe konkursy już od dawna udowadniają, że inne kino jest możliwe, że istnieją alternatywne narracje, że wybrzmiewają głosy wymykające się mainstreamowej jednomyślności. W roku "nieustającej burzy" wsłuchujemy się w nie szczególnie uważnie, myśląc o scenariuszach na niespokojne czasy – mówi Małgorzata Sadowska, selekcjonerka programowa Nowych Horyzontów.

Szansę na tegoroczne Grand Prix i Nagrodę Publiczności mają filmy:

9 fug, reż. Fon Cortizo (Hiszpania)
Czarna Meduza, reż. Ismaël oraz Youssef Chebi (Tunezja)
Ćmy, reż. Piotr Stasik (Polska)
Kryjówka Johna, reż. Pascual Sisto (USA)
Księżyc, 66 pytań, reż. Jacqueline Lentzou (Grecja)
Pióra, reż. Omar El Zohairy (Egipt)
Planeta, reż. Amalia Ulman (Hiszpania)
Rodzinne ustawienia, reż. Robert Cambrinus (Austria)
Smak, reż. Lê Bảo (Wietnam)
Śmierć niewinności i grzech nieistnienia, reż. George Peter Barbari (Liban)
Theo i jego metamorfozy, reż. Damien Odoul (Francja)
Ziemia jałowa, reż. Ahmad Bahrami (Iran)


Jury Nowych Horyzontów 2021

Reklama

O tym, kto zdobędzie festiwalowe Grand Prix, zadecyduje pięcioosobowe jury w składzie: Olga Tokarczuk – laureatka literackiej Nagrody Nobla; pochodząca z Portugalii Catarina Vasconcelos, zdobywczyni Grand Prix 20. Nowych Horyzontów za film "Metamorfoza ptaków"; Burhan Qurbani – urodzony w Niemczech syn afgańskich uchodźców, autor "Berlin Alexanderplatz" – dzieła wyróżnionego pięcioma Niemieckimi Nagrodami Filmowymi; Adina Pintilie – rumuńska reżyserka, twórczyni "Touch Me Not", filmu nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem na Berlinale 2018; Jagoda Szelc – reżyserka i scenarzystka, autorka m.in. "Wieży. Jasnego dnia" oraz "Monumentu".

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Uwaga! Do 10 sierpnia bilety na pokazy stacjonarne można kupić wyłącznie poprzez stronę www festiwalu. Więcej szczegółów na stronie nowehoryzonty.pl.