Narcyza Malfoy, Polly Gray, czy też Valentina Villeford - to najbardziej rozpoznawalne role Helen McCrory - pisze RMF FM. Angielska aktorka zmarła na nowotwór w piątek, 16 kwietnia. Smutną wiadomość przekazał w mediach społecznościowych jej mąż - Damian Lewis.

Reklama

Z bólem serca informuję, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu w otoczeniu przyjaciół i rodziny. Umarła tak, jak żyła. Bez strachu. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w swoim życiu - napisał Lewis na Twitterze.

Helen McCrory urodziła się w 1968 roku. Oprócz występów w produkcjach takich, jak "Harry Potter", czy "Peaky Blinders", aktorka była znana także z ról w "Królowej", "Wywiadzie z wampirem", "Casanowie", a także "Annie Kareninie" oraz "Skyfall".

Helen McCrory była wyróżniana wieloma prestiżowymi nagrodami m.in. BAFTA Award za rolę w "Streetlife". W 2017 roku została mianowana Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego za "zasługi dla dramatu".