Spotkanie ekipy "Goonies" odbyło się za sprawą Josha Gada. W jego prezentowanym na YouTubie cyklu "Reunited Apart" pojawiają się gwiazdy dawnych produkcji. Aktor do pierwszego odcinka zaprosił aktorów, aktorki, reżysera, scenarzystę i producenta właśnie kultowego filmu przygodowego dla młodzieży.

Reklama

Spielberg pytany, czy plotki o planowanym sequelu, to prawda, odpowiedział, że temat wraca w rozmowach między nim, scenarzystą Chrisem Columbusem i reżyserem Richardem Dinnerem. Zaznaczył jednak, że za pomysłem nie idą niestety żadne konkretne działania. Aktorzy od lat deklarują, że chętnie wróciliby do swoich dawnych ról. Niektórzy stanęliby przed kamera po raz pierwszy po latach.

Największy sukces aktorski w dorosłym życiu odnieśli z pewnością Sean Astin ("Władca Pierścieni", "Stranger Things") i Josh Brolin (ostatnio kojarzony z rolą Thanosa w filmach Marvela). Z kolei Corey Feldman wystąpił w wielu hitach lat 90.. Joe Pantoliano ma już na swoim koncie ponad 150 ról. Zagrał m.in. w "Matriksie", "Memento", a ostatnio w "Bad Boys for Life". Martha Plimpton pojawia się głównie w serialach i dubbinguje ("Kraina Lodu 2").

Z kolei Ke-Huy Quan, znany z "Goonies" i "Indiany Jonesa", zniknął z ekranów w 2002 r. Pracuje w branży jako choreograf walk i dźwiękowiec. Kerri Green grywała sporo w latach 90., ale przestała. Na chwilę powróciła do aktorstwa w 2012 r.. Z branży odszedł Jeff Cohen. Dziś ma własną kancelarię adwokacką.