W uroczystości uczestniczyła rodzina i przyjaciele 43-letniej artystki, m.in. gwiazda muzyki pop Ricky Martin, aktorka Anna Faris, jej mąż Jose Antonio Baston i Felicity Huffman, która przez osiem sezonów występowała u boku Longorii w serialu telewizyjnym "Gotowe na wszystko".

Reklama

"Czuję, że wciąż jestem małą dziewczynką z Corpus Christi w Teksasie, która posiada naprawdę wielkie marzenie i długie włosy" - powiedziała cytowana przez Reutersa Longoria podczas ceremonii odsłonięcia gwiazdy.

"Jako kobieta i jako Latynoska reprezentuję tu wiele społeczności i chcę powiedzieć wszystkim tym społecznościom, że to nie jest moja gwiazda - to nasza gwiazda" - dodała.

Eva Jacqueline Longoria urodziła się 15 marca 1975 r. w Corpus Christi w Teksasie. Rozpoczynała swoją karierę od występów w operach mydlanych - "Żar młodości", "Beverly Hills 90210", "Moda na sukces" i "General Hospital". Sławę i nominację do Złotego Globu w 2006 r. przyniosła aktorce rola Gabrielle Solis w serialu telewizji ABC "Gotowe na wszystko" (reż. Marc Cherry, 2004). Za zagranie jednej z czterech głównych postaci w tym cyklu filmowym w 2005 r. otrzymała nagrodę amerykańskiej Screen Actors Guild.

Longoria jest twarzą firmy kosmetycznej L'Oreal Paris oraz lodów Magnum.

Jak podał Reuters, poniedziałkowa uroczystość zbiegła się w czasie z wejściem na ekrany najnowszego filmu z udziałem Longorii pt. "Overboard", w którym zagrała razem z Anną Faris i meksykańskim aktorem Eugenio Derbezem. Film przedstawia historię właściciela jachtu, który po wypadnięciu za burtę zaczyna cierpieć na amnezję.