Jessica Chastain przebywa w Warszawie w związku z promocją filmu "Azyl". opowiadającym o niezwykłych losach rodziny Żabińskich, pracujących w warszawskim Zoo, którzy podczas II Wojny światowej uratowali życie wielu Żydów. W filmie, który do kin trafi 24 marca, obok niej wystąpi inna znana postać światowego kina - Daniel Bruhl.

Reklama

Wizytując Warszawę aktorka zabiera też głos w sprawach społecznych. Zapowiedziała swe poparcie dla organizowanego jutro Strajku Kobiet, sugerując, że weźmie udział w jutrzejszej demonstracji. Post na ten temat ukazał się na jej profilu na Facebooku:

Celebrating #womenshistorymonth by bringing @thezookeeperswife to Poland! #antoninażabińska
Also I plan to celebrate #InternationalWomensDay by striking on March 8th and marching in solidarity with the women of Poland. If youre not aware of the current political struggle they're facing, please look it up.

Aktorka zapowiedziała swój udział także na dzisiejszej konferencji prasowej, a wraz z nią w marszu mają też iść reżyserka filmu "Azyl" Niki Caro oraz aktor Johan Heldenbergh.

Jessica Chastain to uznana amerykańska aktorka - za rolę w filmie "Wróg numer jeden" otrzymała Złotego Globa, była też dwukrotnie nominowana do Oscara za rolę w "Służących" oraz wspomnianym "Wrogu numer jeden". Wiele osób kojarzy ją też z ról w "Interstellar" oraz filmem "Marsjanin"