Najwięksi reżyserzy polscy: "Jesteśmy oburzeni wulgarną wypowiedzią szefowej Wiadomości"

| Aktualizacja:

Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej „Wiadomości” TVP1 - piszą czołowi twórcy polskiego kina, zrzeszeni w Gildii Reżyserów Polskich. Wśród nich są m.in. Wojciech Smarzowski, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Holland i  wielu innych - łącznie 51 osób.

wróć do artykułu
  • ~xxx
    (2016-10-12 16:39)
    No i co z tego ... karawana idzie dalej....
  • ~Polonistka
    (2016-10-12 16:41)
    Wy paradne osiołki! Uczyliście się języka polskiego w szkole???? Hahahahahahahaha
  • ~blazny chca byc POlitykami
    (2016-10-12 16:42)
    zapiszcie sie do KODu...socjotechnike oglupiania na sluzbie PRLu i POstPRLu opanowaliscie super
  • ~RRaxa
    (2016-10-12 16:45)
    Gildia jak gildia, klan ludzi interesu, byle się kręciło
  • ~tomek
    (2016-10-12 16:45)
    Piszcie na Berdyczów,złamasy.
  • ~Jak pewni ludzie nabrali reżyserów!
    (2016-10-12 16:49)
    Paczuska żegna Wajdę słowami: „Andrzej Wajda R. I. P.”, czyli spoczywaj w pokoju. To zdanie odnosi się do Wajdy. Tylko to. Zdanie drugie: „Walcie się dalej”, jednoznacznie odnosi się do hashtagu - czyli swego rodzaju hasła/odnośnika #NieOddamyWamKultury. To przywołanie tzw. Kongresu Kultury, który w weekend zgromadził spolityzowanych artystów broniących Polski Tuska i „tego, co było”. W jaki sposób można twierdzić, że słowa „Walcie się dalej” - czyli trochę niezręczne powiedzenie „Nawalajcie się, bijcie się” - skierowane są do Wajdy?
  • ~oz
    (2016-10-12 16:53)
    A to lista konfidentów SB
  • ~Teodor
    (2016-10-12 17:12)
    Na taką wypowiedź mogła się zdobyć tylko kobieta niewyżyta seksualnie.
  • ~ODDAJCIE KULTURE
    (2016-10-12 17:12)
    POd ruski palac kultury POmaszerowac na czrno to wam zrobia SKROBANKE ,te wasze filmy sa NUDNE i INFANTYLNE ,a akcja na jedno kopyto gazeto wyborcze DOBRY ZYD i WSTRETNY POLAK , to oczekujecie OSKARA za CALOKSZTALT
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-10-12 17:15)
    Same ałtoryrety
  • ~PiS idiotyzm
    (2016-10-12 17:16)
    Zabłysła kolejna tępa PiS-da......................
  • ~Kaszub
    (2016-10-12 17:23)
    I ponownie koszerne w akcji,nie potrafią czytać ze zrozumieniem i walą się dalej w łeb.
  • ~Fruzia
    (2016-10-12 17:24)
    piany za 500 plus plebs świętuje, chamstwo weszło na salony i posadziło psychopatę na tronie....poczekajmy jeszche trochę a biało-czerwona łajba utonie w morzu długów....
  • ~miszcz
    (2016-10-12 17:25)
    walcie się to słowa do tego ****** z francji chyba no tego co dupkoł w ameryce dziołuszke wielki reżyser a teraz się chowa po szwajcarii
  • ~JMK
    (2016-10-12 17:34)
    Lista podpisanych mówi sama za siebie. To ci co byli u koryta przez wiele lat ,to ci co popierali i popierają odsuniętych od koryta.
  • ~AAA
    (2016-10-12 17:41)
    A od kiedy kolejna kasta nadludzi jest taka delikatna ?
  • ~44
    (2016-10-12 17:45)
    Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle jest tych miernot, panów "rezyszerów". Od lat mówiło się, że PISF to studnia bez dna, gotowa przejeść każde pieniądze. Teraz wiadomo dlaczego.
  • ~worg
    (2016-10-12 17:48)
    PiS obiecywał wstawanie z kolan - No i pisowskie chamstwo wstało... A Polska na tym cierpi.
  • ~pipi
    (2016-10-12 17:58)
    banda komuchow ! ktorym odcieto dostep do koryta !! prawdziwi artysci robia swoje maja tlumy wielbicieli i widownie !!
  • ~Fedor
    (2016-10-12 17:58)
    Ten list to chyba zbiorowe podanie o możliwość bezpłatnego przeszkolenia w czytaniu ze zrozumieniem. Czy ci ludzie na pewno rozumieją scenariusze, wg których kręcą filmy?