Śmietanka bardzo towarzyska

Reklama

"Świadectwo dobrej formy reżysera przynoszą zarówno błyskotliwe bon moty, jak i inteligentne żarty sytuacyjne. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że Allen już dawno nie napisał sceny równie dowcipnej jak – umieszczona w początkowej fazie filmu – sekwencja spotkania głównego bohatera z początkującą prostytutką" - napisał w recenzji Piotr Czerkawski. Allen w dobrej formie oznacza zaś dobrze spędzony czas w kinie. Warto.

"Śmietanka towarzyska"; USA 2016; komedia; 1 godzina 36 minut; reżyseria: Woody Allen; w rolach głównych: Blake Lively, Kristen Stewart, Stve Carell, Jesse Eisenberg

Nowy, ale nie wspaniały, Świat

"Można zatem zaryzykować tezę, że Benkowska, Ostalski i Wawrzecki antycypowali pewne bolesne zjawiska, co przecież często jest domeną twórców" - napisał Łukasz Maciejewski w recenzji. Obraz może i nie szokuje tak, jak to mogło mieć miejsce rok temu, przed gorącą dyskusją o imigrantach. Nie zmienia to faktu, że to mocny głos.

"Nowy świat"; Polska 2015; dramat; 1 godzina 40 minut; reżyseria: Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski;

Jeśli party, to tylko z parówką

Hardcorowa animacja tylko dla dorosłych - krzyczy do nas slogan z plakatu. I rzeczywiście, zabranie na ten film dziecka byłoby czynem mocno odważnym. Parówka zostaje wybrana w sklepie i cieszy się, że wybór padł na nią. Czuje się wyjątkowo, do czasu kiedy dowiaduje się, jak skończy. Tak głupie, że aż śmieszne? Jednego nie można odmówić - to naprawdę profesjonalnie zrealizowana produkcja.

"Sausage Party"; USA 2016; animacja, komedia; 1 godzina 23 minuty; reżyseria: Conrad Vernon, Grieg Tiernan.

Randka z nieznajomymi, czyli podróż za jeden uśmiech

To jest typowa głupawa komedia. Pełna gagów najniższej próby, prowadzona od skeczu do skeczu. Są tu młode damy, co przeklinają jak cholera i panowie, co się dali nabrać, że one są damami. Jest dużo niewyszukanej rozrywki. Czy to powód by omijać kino szerokim łukiem? Ależ skąd - warto jednak pamiętać, że idziemy się zrestartować, niekoniecznie dbając o walory artystyczne.

"Randka na weselu"; USA 2016; komedia; 1 godzina 38 minut; reżyseria: Jake Szymanski; obsada: Zac Efron, Adam DeVine

Reklama

Tarzan wychowany przez smoka

Tak jest, to nie jest "Gra o Tron" tylko ciepła, rodzinna historia. Na dodatek jeszcze z Robertem Redfordem, który gra tak, jakby to nie był film dla dzieci, a szansa na Oscara. Cudowne popołudnie w rodzinnym gronie gwarantowane, a dodatkowym smaczkiem są efekty specjalne prosto od Disneya. ten film zostanie z nami na dłużej.

"Mój przyjaciel smok"; USA 2016; przygodowy; 1 godzina 42 minuty; reżyseria: David Lowery, w rolach głównych: Oakes Fegley, Robert Redford

Decyzja należy do ciebie

Nastolatkowie z dziećmi to temat nie nowy, a w takich przypadkach liczy się więc to, jak pokazana jest historia. Tytułowe "Zatrzymać" to najważniejsza decyzja w życiu młodych ludzi, nastolatków którym wszystko inne, a nie rodzicielstwo w głowie. A że do tego zadania często i dorośli nie są przygotowani - ważne pytania, brak oczywistych odpowiedzi i dobre, europejski kino czekają na was.

"Zatrzymać"; Belgia/Francja/Szwajcaria 2015; dramat; 1 godzina 31 minut; reżyseria: Guillaume Senez; w rolach głównych: Kacey Mottey Klein, Galatea Bellugi.

Nie barb się

Cokolwiek nie napiszemy, młode zwolenniczki filmu za rękę zaprowadzą swych rodziców do kina. Warto mieć dobrze naładowaną baterię w telefonie.

"Barbie. Gwiezdna przygoda"; USA 2016; animacja; 1 godzina 19 minut;

Człowiek? To brzmi dumnie.

Na koniec uczta dla oka i triumf humanizmu. Zobaczcie zwiastun, tu jest wszystko powiedziane. A dodatkowo - zobaczcie na dużym ekranie. Warto.

"Człowiek"; Francja 2015; dokumentalny; 2 godziny 19 minut; reżyseria: Yann Arthus-Bertrand.