Produkcja z Ryanem Reynoldsem i Moreną Baccarin zarobiła w weekend 31,5 miliona dolarów. Film ma już na koncie 285 milionów dolarów w USA oraz 610 milionów dolarów na całym świecie.

Reklama

"Bogowie Egiptu" to pierwsza nowość, która wylądowała na drugiej pozycji z dochodem 14 milionów dolarów. Bohaterem obrazu jest egipski bóg nieba, Horus (w tej roli Nikolaj Coster-Waldau), który pragnie pomścić śmierć swojego ojca, Ozyrysa. W wypełnieniu misji pomagają mu ludzki złodziej Bek (Brenton Thwaites) oraz Hathor, bogini miłości (Elodie Yung). W obsadzie filmu znaleźli się również Gerard Butler jako Set, bóg pustyni, Chadwick Boseman jako Thot, bóg mądrości i Courtney Eaton (jako Zaya, piękność Nilu), a ponadto Geoffrey Rush i Rufus Sewell.

Kolejny debiutant to komedia "Eddie zwany Orłem". Biografia ukazuje sylwetkę skoczka narciarskiego Eddiego Edwardsa, który w roku 1988 wystartował w zimowych igrzyskach olimpijskich jako pierwszy reprezentant Wielkiej Brytanii w historii. Niefortunny zawodnik, który pod goglami nosił okulary, zajął ostatnie miejsce podczas obydwu konkursów, w których startował. Porażka Edwardsa zwróciła na niego ogromną uwagę mediów. Taron Egerton wciela się w głównego bohatera, z kolei Hugh Jackman gra jego trenera Chucka Berghorna. W obsadzie znalazł się również Christopher Walken, który portretuje mentora Berghorna. Film zarobił 6,3 miliona dolarów.

Na szóstej pozycji z dochodem 6,1 miliona dolarów znalazł się film "Psy mafii". Obraz przedstawia historię grupy skorumpowanych policjantów szantażowanych przez rosyjską mafię. Przestępcy żądają od nich, aby dokonali teoretycznie niemożliwego skoku rabunkowego. Policjanci postanawiają zabić nowicjusza pracującego w ich szeregach, aby odwrócić uwagę kolegów od swoich poczynań. Żółtodziób niespodziewanie krzyżuje ich plany. W rolach głównych występują Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Kate Winslet, Gal Gadot, Woody Harrelson, Anthony Mackie, Teresa Palmer, Aaron Paul, Norman Reedus i Clifton Collins Jr.

Oto pełne zestawienie:
1. "Deadpool" – 31,5 miliona dolarów
2. "Bogowie Egiptu" – 14 milionów dolarów
3. "Kung Fu Panda 3" – 9 milionów dolarów
4. "Zmartwychwstały" – 7 milionów dolarów
5. "Eddie zwany Orłem" – 6,3 miliona dolarów
6. "Psy mafii" – 6,1 miliona dolarów
7. "Jak to robią single" – 8,2 miliona dolarów
8. "The Witch" – 5 milionów dolarów
9. "Race" – 4,3 miliona dolarów
10. "Zjawa" – 3,8 miliona dolarów