"Denial" to oparty na faktach dramat sądowy, do którego scenariusz napisał nominowany do Oscara i nagrodzony BAFTĄ, David Hare. Historia koncentruje się wokół procesu o oszczerstwo, który został wytoczony amerykańskiej profesor Deborah Lipstadt przez brytyjskiego historyka Davida Irvinga, negującego istnienie Holocaustu.

Reklama
Media / Laurie Sparham

Główną rolę gra Rachel Weisz, zdobywczyni Oscara za rolę w "Wiernym ogrodniku". Jej postać musi stawić czoła zawiłościom brytyjskiego systemu prawnego. W sądowej walce pomaga jej adwokat Richard Rampton odtwarzany przez Toma Wilkinsona, aktora dwukrotnie nominowanego do Oscara ("Michael Clayton", "Za drzwiami sypialni"). Timothy Spall ("Mr. Turner") wciela się w rolę Davida Irvinga, brytyjskiego historyka rewizjonisty, który pozwał Lipstadt o oszczerstwo. Andrew Scott (serial TV "Sherlock") gra znanego prawnika Anthony'ego Juliusa.

Zdjęcia do filmu "Denial" rozpoczęły się w grudniu i były realizowane w Polsce, Londynie i Atlancie. Ostatni klaps na planie padł 31 stycznia w jednej z restauracji na krakowskim Rynku Głównym. – Zdjęcia w Krakowie były wyjątkowym doświadczeniem dla ekipy i obsady filmu "Denial" – komentują producenci Gary Foster i Russ Krasnoff. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze świetną ekipą polską i brytyjską. Film reżyseruje Brytyjczyk Mick Jackson ("The Bodyguard", "Temple Grandin").