W ramach największego festiwalu filmów niezależnych w USA, polska produkcja startowała w elitarnej sekcji "World Dramatic Cinema Competition", do której zgłoszono aż 12 tysięcy produkcji z całego świata, a wybrano zaledwie 11.

Obraz od początku cieszył się sporym zainteresowaniem i uznaniem na imprezie w Utah. Krytyk "Sound and Motion Magazine" przyznał filmowi pięć gwiazdek (na pięć możliwych) i napisał o jednej z najbardziej niesamowitych ścieżek dźwiękowych, jakie zachował w pamięci, o hipnotycznych balladach i rozkosznym popie. - "Córki Dancingu" to, jak do tej pory, najlepszy film Sundance. Niepokojące i wciągające doznanie zmysłowe - tak natomiast o filmie pisała Leila Brillson, naczelna opiniotwórczego serwisu "Nylon". Entuzjastycznie o filmie pisał również "The Hollywood Reporter, nazywając polski film "kuszącą, alegoryczną baśnią dla dorosłych".

Reklama

Głównymi bohaterkami "Córek dancingu" są dwie syreny - Złota i Srebrna, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, i z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych występują Michalina Olszańska i Marta Mazurek.