"Hotel Transylwania 2" to kolejne przygody hrabiego Drakuli i jego 118-letniej córki Mavis, którzy wspólnie prowadzą tytułowy hotel. W przybytku tym pojawia się ojciec Drakuli, który wywoła spore zamieszanie. Sam Drakula dostanie pod opiekę wnuka i będzie starał się nauczyć go wampirzych zachowań. W obsadzie znaleźli się Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez, Kevin James, Mel Brooks, Steve Buscemi, Fran Drescher i Molly Shannon. Za reżyserię ponownie odpowiada Genndy Tartakovsky. Film zarobił w trzy dni imponujące 47 milionów dolarów.

Reklama

Druga nowość tego tygodnia to komedia "Praktykant". Bohaterką jest przebojowa właścicielka popularnego serwisu o modzie Jules Ostin (Anne Hathaway), która niespodziewanie wiąże się z zatrudnionym na staż 70-letnim wdowcem Benem Whittakerem (Robert De Niro). W obsadzie znaleźli się również Rene Russo, Anders Holm, Adam Devine, Andrew Rannells, Linda Lavin, Christina Scherer, Celia Weston, JoJo Kushner, Zack Pearlman, Jason Orley i Nat Wolff. Produkcja przyniosła 18 milionów dolarów.

Ostatnią premierą w kinach za oceanem był horror "The Green Inferno". Nowy film Eli Rotha opowiada o grupie studentów którzy jada do Ameryki Południowej by chronić lasy deszczowe. W amazońskiej dżungli nie spotka ich zbyt dużo dobrego. W rolach głównych pojawili się Lorenza Izzo, Ariel Levy, Aaron Burns i Kirby Bliss Blanton. Trzy dni pozwoliły zgromadzić 3,4 milionów dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Hotel Transylvania 2" – 47,5 milionów dolarów
2. "Praktykant" – 18,2 milionów dolarów
3. "Więzień labiryntu: Próby ognia" – 14 milionów dolarów
4. "Everest" – 19 milionów dolarów
5. "Pakt z diabłem" – 11,5 milionów dolarów
6. "Wizyta" – 6,7 milionów dolarów
7. "The Perfect Guy" – 4,7 milionów dolarów
8. "War Room" – 4,2 milionów dolarów
9. "The Green Inferno" – 2,3 milionów dolarów
10. "Sicario" – 2,3 milionów dolarów