Produkcja, której pomysłodawcą jest Lagerfeld, przedstawi zmyślone kulisy pracy nad biografią Gabrielle Chanel – znanej bardziej światu jako Coco Chanel. Kristen Stewart wcieliła się w aktorkę, która gra legendarną projektantkę w młodym wieku. – Widzimy ją w czasie testów ekranowych – mówi Karl Lagerfeld. – Narzeka na wszystko. Jest okrutna wobec reżysera. Okrutna wobec producenta.

Reklama

W przedsięwzięciu udział wzięła również Geraldine Chaplin, która grała Chanel we wcześniejszych filmach Lagerfelda. Zdjęcia już powstały – zajęły dwa dni i kręcone były w paryskim studiu Luca Bessona. Lagerfeld zajął się reżyserią, sam napisał scenariusz i dialogi oraz – oczywiście – zaprojektował kostiumy. – Kręci się tyle filmów o Chanel. Dlaczego nie miałbym zrealizować własnego? – mówi guru mody, główny projektant i dyrektor artystyczny domu mody Chanel.

Kristen Stewart ostatnio często gości we Francji. Tutaj pracowała m.in. nad filmem "Sils Maria" Oliviera Assayasa, który przyniósł jej – jako pierwszej Amerykance w historii – Cezara dla najlepszej aktorki. Z tym samym reżyserem gwiazda spotka się również na planie obrazu "Personal Shopper" -– osadzonej w paryskim półświatku mody opowieści o duchach.