"Ant-Man" wyreżyserowany przez Peytona Reeda, opowieść o zawodowym oszuście (Paul Rudd), który za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę, zarobił przez weekend 24,8 miliona dolarów. W sumie na swoim koncie ma już ponad 226 milionów dolarów – z czego 106 milionów to wpływy z USA.

Reklama

Źle poradziły sobie "Piksele" Chrisa Columbusa, w których Ziemia zostaje zaatakowana przez obcych podszywających się pod bohaterów popularnych w latach 80. gier komputerowych. Produkcja, której realizacja pochłonęła około 88 milionów dolarów, zarobiła za oceanem tylko 24 miliony dolarów (o milion mniej niż poza USA). Ogólne wpływy nie wyglądają różowo - to na razie tylko 49,4 miliona dolarów.

Na trzecie z drugiego miejsca spadły "Minionki". Producenci nie mogą mieć jednak powodów do narzekania. Weekend w USA przyniósł im kolejne 22 miliony dolarów do już pokaźnych wpływów. Globalne wyniki filmu to już ponad 759 milionów dolarów (wpływy z Ameryki to 261 milionów). Przypomnijmy, że realizacja kosztowała około 74 milionów dolarów.

Komedia "Wykolejona" Judda Apatowa o monogamii, miłości i pewnej dziennikarce (Amy Schumer) znalazła się na czwartym miejscu. Weekendowe wpływy ze sprzedaży biletów na seanse produkcji wyniosły 17,3 miliona dolarów. Cieniem na seansach położyła się na pewno czwartkowa tragedia – to właśnie w trakcie projekcji "Wykolejonej" doszło do kolejnej w Ameryce strzelaniny w kinie.

Premierowe "Do utraty sił" (reż. Antoine Fuqua, w głównej roli Jake Gyllenhaal) i "Papierowe miasta" (reż. Jake Schreier, grają: Nat Wolff i Cara Delevingne) zarobiły odpowiednio: 16,5 miliona dolarów oraz 12,5 miliona dolarów.

Pierwsza dziesiątka amerykańskiego box office'u przedstawia się następująco:
1. "Ant-Man" – 24,8 miliona dolarów
2. "Piksele" – 24 miliony dolarów
3. "Minionki" – 22,1 miliona dolarów
4. "Wykolejona" – 17,3 miliona dolarów
5. "Do utraty sił" – 16,5 miliona dolarów
6. "Papierowe miasta" – 12,5 miliona dolarów
7. "W głowie się nie mieści" – 7,4 miliona dolarów
8. "Jurassic World" – 6,9 miliona dolarów
9. "Mr. Holmes" – 2,8 miliona dolarów
10. "Terminator: Genisys" – 2,4 miliona dolarów

Z zestawienia wypadły: "Magic Mike XXL", "Szubienica" i "Ted 2".