Ant-Man/Scott Lang (Paul Rudd) to zawodowy oszust, który za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, pod kierownictwem doktora Hanka Pyma (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie. Za kamerą stanął Peyton Reed. Nowa produkcja Marvela po pierwszym weekendzie zarobiła 58 milionów dolarów.

Reklama

W top 10 zestawienia znalazły się jeszcze dwie nowości. Na 3. pozycji pojawiła się komedia "Wykolejona" Judda Apatowa. Główną bohaterką jest młoda dziennikarka Amy (w tej roli Amy Schumer), która przez całe życie myślała, że monogamia to mrzonka. Jej przekonania zostają podważone, gdy spotyka czarującego lekarza, specjalizującego się w medycynie sportowej (Bill Hader). Obraz przyniósł 30 milionów dolarów.

Trzeci debiut, 10. miejsce box office'u i niespełna 2,5 miliona dolarów przypadły obrazowi "Mr. Holmes". Zgodnie z tytułem, to opowieść o Sherlocku Holmesie, ale tym razem poznajemy go gdy jest już staruszkiem. W filmie w reżyserii Billa Condona sławny detektyw ma już 93 lata i powrócił właśnie z wyprawy do Japonii. Na miejscu zastaje go stara sprawa, niemal sprzed pół wieku. W roli głównej występuje Ian McKellen.

1. "Ant-Man" – 58,04 miliona dolarów
2. "Minionki" – 50,2 miliona dolarów
3. "Wykolejona" – 30,2 miliona dolarów
4. "W głowie się nie mieści" – 11,66 miliona dolarów
5."Jurassic World" – 11,4 miliona dolarów
6. "Terminator: Genisys" – 5,4 miliona dolarów
7. "Magic Mike XXL" – 4,5 miliona dolarów
8. "Szubienica" – 4,01 miliona dolarów
9. "Ted 2" – 2,7 miliona dolarów
10. "Mr. Holmes" – 2,49 miliona dolarów