Pomimo ostrej konkurencji w postaci obrazów "W głowie się nie mieści" i "Ted 2", film o dinozaurach nadal znakomicie radzi sobie w kinach. W weekend dochód superprodukcji powiększył się o kolejne 54 miliony dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych łączny dochód wynosi już pół miliarda dolarów.

Reklama

Pierwsza nowość tego weekendu to komedia "Ted 2". W nowej odsłonie perypetii pluszaka i jego kumpla Johna (Mark Wahlberg), Ted bierze ślub z Tami-Lynn i planuje rodzinę. Potrzebne mu jednak ludzkie nasienie. Miś ma kilka niecodziennych pomysłów. Główną rolę kobiecą w kontynuacji przeboju z 2012 roku otrzymała Amanda Seyfried. Film zarobił w trzy dni 33 miliony dolarów.

Na czwartej pozycji kolejna nowość. Tytułowy Max to pies wojskowy, który pomaga żołnierzom w Afganistanie. Kiedy jego właściciel ginie, zwierzak trafia do rodziny zmarłego żołnierza. Film został zainspirowany prawdziwą historią. W obsadzie znaleźli się Josh Wiggins, Lauren Graham, Thomas Haden Church, Robbie Amell, Luke Kleintank i Jay Hernandez. Film zarobił podczas weekendu 12,2 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Jurassic World" – 54,2 miliona dolarów
2. "W głowie się nie mieści" – 52,1 miliona dolarów
3. "Ted 2" – 33 miliony dolarów
4. "Max" – 12,2 miliona dolarów
5. "Agentka" – 7,8 miliona dolarów
6. "San Andreas" – 5,2 miliona dolarów
7. "Dope" – 2,8 miliona dolarów
8. "Naznaczony: Rozdział 3" – 2 miliony dolarów
9. "Mad Max: Na drodze gniewu" – 1,7 miliona dolarów
10. "Avengers: Czas Ultrona" – 1,6 miliona dolarów