Wydawało się, że świąteczny weekend 4 lipca w USA przyniesie zmianę lidera za sprawą premiery filmu "Terminator Genisys". Tak się jednak nie stało. Nadal na czele "Jurassic World", a dzielnie wtóruje mu animacja "W głowie się nie mieści".

Reklama

Superprodukcja "Terminator Genisys" zarobiła tylko 28,7 miliona dolarów, co pozwoliło zająć dopiero trzecią pozycję. Akcja produkcji, będącej piątą z serii, rozgrywa się w roku 2029. John Connor (Jason Clarke), przywódca ruchu oporu, kontynuuje walkę przeciwko maszynom. Tym razem będzie musiał zmierzyć się zarówno z zagrożeniem z przeszłości, jak i z przyszłości. Arnold Schwarzenegger powraca do roli T-800. W obsadzie znaleźli się także Emilia Clarke jako Sarah Connor, Jai Courtney w roli Kyle'a Reese'a oraz J.K. Simmons portretujący detektywa O'Briena. Za kamerą stanął Alan Taylor.

Druga nowość tego weekendu to "Magic Mike XXL". Dzieło stanowi kontynuację produkcji "Magic Mike". Channing Tatum, gwiazda oryginalnego obrazu, produkuje sequel. Aktor pracował również nad scenariuszem "Magic Mike XXL" oraz ponownie gra głównego bohatera. U jego boku pojawili się też Alex Pettyfer, Matt Bomer, Joe Manganiello, Andie MacDowell, Jada Pinkett Smith i Amber Heard. Film zarobił do tej pory 11,6 miliona dolarów.

Reklama

Oto pełne zestawienie:
1. "Jurassic World" – 30,9 miliona dolarów
2. "W głowie się nie mieści" – 30,1 miliona dolarów
3. "Terminator Genisys" – 28,7 miliona dolarów
4. "Magic Mike XXL" – 11,6 miliona dolarów
5. "Ted 2" – 11 milionów dolarów
6. "Max" – 6,6 miliona dolarów
7. "Agentka" – 5,5 miliona dolarów
8. "San Andreas" – 3 miliony dolarów
9. "Earl i ja i umierająca dziewczyna" – 1,3 miliona dolarów
10. "Dope" – 1,1 miliona dolarów