Wśród nowych członków Amerykańskiej Akademii znalazły się również inne osoby związane w jakiś sposób z Polską, w tym Hoyte Van Hoytema, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, autor zdjęć m.in. do "Interstellar", oraz kostiumolożka Kasia Walicka Maimone (pracowała m.in. przy "Foxcatcherze" i "Capote").

Reklama

Do Akademii zaproszono wiele gwiazd – są wśród nich Benedict Cumberbatch, Heather Graham, Tom Hardy, Martin Freeman, Rosamund Pike, Chris Pine, Daniel Radcliffe, Eddie Redmayne, Trent Reznor, Atticus Ross i Damien Chazelle, a także Francois Ozon. To krok w kierunku odmłodzenia i większego zróżnicowania organizacji, która od lat oskarżana jest o to, że są w niej głównie biali starsi mężczyźni.

Akademia nowych członków zaprasza każdego roku, ale w ostatnich latach robi to o wiele chętniej niż kiedyś. Dla przykładu w okresie od 2004 do 2012 roku średnia liczba rozesłanych zaproszeń wynosiła 133. W 2013 roku było to już 276 zaproszeń, a w 2014 – 271. Zaproszeni mogą odmówić wstąpienia do Akademii, ale takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko. W 2014 roku w Akademii było 6124 członków z prawem do oddawania oscarowych głosów.

Pełną listę nowych członków Amerykańskiej Akademii Filmowej można zobaczyć pod tym adresem.