Produkcja Jamesa Wana z Vinem Dieslem, Paulem Walkerem i Jasonem Stathamem w rolach głównych zarobiła w USA w ostatni weekend dodatkowe 29 milionów dolarów. W sumie za oceanem film przyniósł już ponad 294 miliony dolarów. Jego ogólnoświatowe wyniki są jeszcze bardziej imponujące – "Szybcy i wściekli 7" mają już na koncie 1152710000 dolarów (miliard sto pięćdziesiąt dwa miliony siedemset dziesięć tysięcy dolarów).

Reklama

Nowości ostatniego weekendu poradziły sobie słabiej. Komedia "Paul Blart: Mall Cop 2" Andy'ego Fickmana z Kevinem Jamesem w roli fajtłapowatego ochroniarza, który tym razem zostaje wysłany do Las Vegas, została zmiażdżona przez krytykę i zarobiła jedynie 24 miliony dolarów.

Horror "Unfriended" Levana Gabriadzego, którego bohaterowie przeżywają koszmar w internecie, przyniósł tylko 16 milionów dolarów.

Dość dobrze – jak na swój gatunek – poradził sobie film "Monkey Kingdom". Dokument Marka Linfielda zarobił w USA 4,7 miliona dolarów. Inne premierowe tytuły znalazły się poza pierwszą dziesiątką.

Dramat "True Story" Ruperta Goolda z Jamesem Franco, Jonah Hillem i Gretchen Mol znalazł się na 11. miejscu z 1,9 miliona dolarów.

Na miejscu 17. wylądował thriller "System" Daniela Espinosy z Tomem Hardym i Garym Oldmanem.

Oto pierwsza dziesiątka:
1. "Szybcy i wściekli 7" – 29 milionów dolarów
2. "Paul Blart: Mall Cop 2" – 24 miliony dolarów
3. "Unfriended" – 16 milionów dolarów
4. "Dom" – 10,3 miliona dolarów
5. "Najdłuższa podróż" – 6,8 miliona dolarów
6. "Cienki Bolek" – 4,8 miliona dolarów
7. "Monkey Kingdom" – 4,7 miliona dolarów
8. "Woman in Gold" – 4,6 miliona dolarów
9. "Zbuntowana" – 4,1 miliona dolarów
10. "Kopciuszek" – 3,8 miliona dolarów