Decyzje o odwołaniu premiery podjęli szefowie sieci Landmark Theatres. Uroczystość miała odbyć się we czwartek w Sunshine Cinema na Lower East Side. Wytwórnia Sony wydała już wcześniej komunikat do sieci kinowych by rezygnowały z pokazów jeśli obawiają się zamachów. Pierwsza z dystrybucji filmu zrezygnowała sieć Carmike Cinemas. Hakerzy, którzy włamali się na serwery wytwórni Sony zagrozili atakiem na kina, które pokażą komedię "Wywiad ze Słońcem Narodu".

Reklama

Grupa, która posługuje się nazwą The Guardians of Peace (Strażnicy pokoju), ostrzega, że "świat będzie pełen lęku" i przypomina o 11 września 2001 roku. W oficjalnym oświadczeniu urzędnicy Departament Bezpieczeństwa Krajowego – Homeland Security – zapewniają, że obecnie nie ma na terenie Ameryki zagrożenia, ale sprawa jest analizowana. Podejrzewa się, że za atakiem stoi Korea Północna, choć ta zaprzecza.

W "Wywiadzie ze Słońcem Narodu" James Franco i Seth Rogen grają bohaterów, którzy zamierzają zabić Kim Dzong Una. Do kin w USA komedia ma trafić 25 grudnia. Do Polski powinna dotrzeć 23 stycznia.