Obraz "Big Eyes" przedstawia historię małżeństwa Margaret i Waltera Keane. Podczas gdy Margaret, utalentowana malarka, żyła skromnie nad zatoką San Francisco, jej mąż, podając się za twórcę jej obrazów, wiódł wystawne życie w blasku sławy. Pod koniec lat 50. Walter Keane zasłynął dzięki serii portretów dzieci o ogromnych oczach. Tanie reprodukcje jego dzieł sprzedawały się w gigantycznej liczbie w sklepach z narzędziami i na stacjach benzynowych, a ich rzekomy autor stał się częstym gościem programów telewizyjnych. Sława Waltera nie trwała jednak długo. Przekonania religijne jego żony kazały jej położyć kres kłamstwu i ujawnić oszustwo męża.

Reklama

W rolach głównych występują Christoph Waltz i Amy Adams. W obsadzie są też Jason Schwartzman, Krysten Ritter, Danny Huston oraz Terence Stamp.

– Utwory Lany idealnie wyrażają to, co czuje Margaret, to jakby jej wewnętrzny monolog – wyjaśnia producent i scenarzysta, Larry Karaszewski. Del Rey na potrzeby soundtracku przygotowała numer tytułowy oraz "I Can Fly". Klip do "Big Eyes", w którym wykorzystano zdjęcia z filmu, można zobaczyć pod tym adresem. Film trafi do naszych kin 23 stycznia 2015 roku.