Na liście znalazły się najgłośniejsze produkcje fabularne i dokumentalne ostatnich miesięcy. Do rywalizacji stanąć mogą m.in. "Jack Strong", "Obywatel", "Obietnica", "Bogowie", "Gabriel", "Efekt domina", "Drużyna", "Hardkor Disko", "Kamienie na szaniec", "Miasto 44" czy "Zbliżenia". Członkowie Polskiej Akademii Filmowej będą głosować najpierw na nominowanych, potem na laureatów.

Reklama

Nominowanych do Orłów 2015 poznamy 5 lutego 2015 roku, a zwycięzców kilka tygodni później – 2 marca (relację będzie można obejrzeć w TVP2). 25 lutego ogłoszony zostanie laureat nagrody za osiągnięcia życia.

Do udziału w 17, edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2015 zakwalifikowane zostaną wszystkie polskie filmy, które od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku będą wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych. Czas trwania produkcji musi przekraczać 70 minut.

Do 15 grudnia producenci i dystrybutorzy filmów mogą informować Polską Akademię Filmową o obrazach spełniających kryteria kwalifikacji do nagród, a nie znajdujących się na powyższej liście.

Reklama