Reklama
Warszawa
Reklama

Orły 2015 wręczone! Oto zdobywcy Polskich Nagród Filmowych [ZDJĘCIA]

3 marca 2015, 09:10
Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego otrzymał także nagrodę publiczności i nagrodę dla najlepszego reżysera. Orłem nagrodzono wspaniałego w roli profesora Zbigniewa Religi – Tomasza Kota / PAP / Tomasz Gzell
Orły 2015 zostały wręczone. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Opowieść o profesorze Zbigniewie Relidze zdobyła 7 nagród, w tym za najlepszy film. "Miasto 44" Jana Komasy otrzymało 4 Orły, a "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, nominowany łącznie w 11 kategoriach, dostał tylko jedną statuetkę.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(6)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • pisowski pisowiec
  2015-03-03 09:08:51
  Nie było nominacji dla Bronka Analfabety w buciorach na fotelu w Parlamencie Japonii? Film nosi tytuł "WSIogun".
  0
 • asia
  2015-03-03 09:45:54
  ciągle te same gęby wygrywaja. Zakneblowali mlodzych dokładnie. Klika trzyma sie mocno.
  0
 • Polskie kino.
  2015-03-03 12:10:22
  Gdyby Tomasz Kot był Amerykaninem , jego talent byłby podziwiany na calym
  świecie. Niestety to dotyczy wszystkich polskich aktorów.
  Aktor potrafił stworzyć wielkie kreacje w tak różnych filmach , jak Erratum, ,,Bogowie", czy w filmie o Riedlu ,legendarnym muzyku z zespołu ,,Dżem".
  Na marginesie pragnę zanotować dobry gust i świetne kreacje polskich aktorek-
  było elegancko i z umiarem, odpowiednio do uroczystości zorganizowanej w Teatrze Polskim.
  Natomiast umiaru zabrakło organizatorom, którzy wprowadzili do imprezy politagitkę na temat Ukrainy, ni z gruszki ni z pietruszki, jak obowiązkowa prasówka dla załogi w czasach PRL.
  0
 • trt
  2015-03-03 17:43:32
  Takich kotów w PRL było na pęczki. Znakomitych aktorów którzy mieszkali w blokach i jeździli maluchami. Poza tem gość jest patologicznie wysoki.
  0
 • gosciu
  2015-03-03 18:05:50
  Gdyby T.Kot byl innego eyznania,nie zdobylby nawet 4 miejsca.
  0
 • Inka
  2015-03-03 20:25:17
  Czy warto było poświęcić cały czas dany Torbickiej na wyszydzanie tych widzów, którym nie podobała się Ida. Jednym się podoba Kaśka, innym Maryśka, co w tym nowego i co w tym dziwnego? Takie było, jest i będzie kino. Trzeba było być aż tak poprawnym? Mocno szkoda, bo gala powinna być uroczystością dla wszystkich ludzi kina, a nie tylko dla wybranych. Ci którym Ida nie przypadła, też tworzą filmy, też są ludźmi kina, też są w takim dniu ważni, cenni, warci uwagi i szacunku. Wstyd Pani Torbicka, wstyd. To był ze strony pani Torbickiej zbędny element w świętowaniu, które powinno przebiegać i wyglądać zdecydowanie bardziej pluralistycznie. Flmy które muszą się podobać, to już podobno historia. Jak niestyty można w przypadku Idy dostrzec, wraz z putinem ze wschodu wracają stare zwyczaje. Film po lini władzy musi się podobać i już, a przeciwników wykpimy, wyszydzimy, ośmieszymy... Wstyd Pani Torbicka, wstyd. Ludźmi kina są nie tylko ci ludzie, z którymi zgadza się pani grono znajomych.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej