Aktorka i odtwórczyni głównej roli Katniss Everdeen zaśpiewała w piosence "The Hanging Tree". Utwór opisany jest w książce i reżyser, David Lawrence, chciał go mieć w swoim filmie. Utwór przygotowała folkrockowa formacja The Lumineers z pomocą gwiazdy serii.

Reklama

Jennifer była podobno tak przerażona perspektywą śpiewania, iż przed nagraniem płakała z nerwów. – Udało jej się – opowiada reżyser. – Nienawidzi mnie za to, że ją zmusiłem, ale wypadła świetnie.

W nowej odsłonie młodzieżowego science fiction Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson).

W obsadzie produkcji znaleźli się też: Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci. Obraz "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" trafi do kin 21 listopada. 17 listopada premiery doczeka się soundtrack do filmu, nad którym czuwała Lorde.