Film znany już także w Polsce zarobił w weekend 26,8 miliona dolarów i może poszczycić się już dochodem 78 milionów dolarów.

Reklama

Pierwsza nowość tego tygodnia to kolejne podejście Hollywood do legendy Drakuli. Film łączy historię autentycznej postaci historycznej – Włada Palownika (Luke Evans), który walczył z Turkami oraz legendę o wampirze opisaną w powieści Brama Stokera. Bohater obrazu jest wewnętrznie rozdarty – musi podjąć decyzję, czy gotów jest sprzedać swoją duszę, jeśli w zamian jego kraj będzie wolny od inwazji tureckiej. Obraz "Dracula: Historia nieznana" zarobił w trzy dni 23,4 miliona dolarów. Główne role w widowiskowej produkcji grają Evans, Sarah Gadon oraz Dominic Cooper.

Druga nowość to komedia "Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień". Głównym bohaterem jest tytułowy Alexander (Ed Oxenbould), który przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu. Tymczasem reszta rodziny wręcz przeciwnie. W obrazie występują także Steve Carell, Jennifer Garner, Dylan Minnette, Kerris Dorsey, Megan Mullally, Jennifer Coolidge i Bella Thorne. Do polskich kin dzieło Miguela Artety trafi 7 listopada. Produkcja zajęła trzecią pozycję z dochodem 19,1 miliona dolarów.

Na piątym miejscu znalazła się trzecia nowość tego weekendu czyli dramat "Sędzia". Głównym bohaterem dramatu jest Hank Palmer (Robert Downey Jr.), który powraca do domu na pogrzeb matki. Na miejscu dowiaduje się, że kobieta została zamordowana, a jego ojciec Joseph Palmer (Rovert Duvall), sędzia, który cierpi na Alzheimera, jest głównym podejrzanym. Hank stara się odkryć prawdę, a jednocześnie odbudowuje relacje z rodziną. W filmie grają także Vera Farmiga, Vincent D'Onofrio, Jeremy Strong, Billy Bob Thornton, Melissa Leo i Leighton Meester. Do polskich kin film, który w USA zarobił w trzy dni 13,3 miliona dolarów, trafi 17 października.

Ostatnia nowość weekendu to dramat "Addicted". Bohaterką jest pozornie szczęśliwa kobieta (Sharon Leal), która ma wszystko: kochającego i przystojnego męża, wspaniałe dzieci i udaną karierę. W rzeczywistości jest jednak uzależniona od seksu i regularnie zaspokaja swoje pragnienia poza domem. Reżyserem obrazu jest Bille Woodruff ("Honey"). W obsadzie dramatu, oprócz Leal, znaleźli się też Boris Kodjoe, Tasha Smith, Tyson Beckford, Emayatzy Corinealdi, Kat Graham oraz William Levy. Film zarobił 7,6 miliona dolarów co pozwoliło zająć siódmą pozycję zestawienia.

Oto pełne zestawienie:
1. "Zaginiona dziewczyna" – 26,8 miliona dolarów
2. "Dracula: Historia nieznana" – 23,4 miliona dolarów
3. "Aleksander - okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień" – 19,1 miliona dolarów
4. "Annabelle" – 16,3 miliona dolarów
5. "Sędzia" – 13,3 miliona dolarów
6. "Bez litości" – 9,7 miliona dolarów
7. "Addicted" – 7,6 miliona dolarów
8. "Więzień labiryntu" – 7,5 miliona dolarów
9. "Pudłaki" – 6,6 miliona dolarów
10. "Left Behind" – 2,9 miliona dolarów