W roli głównej pojawia się Idris Elba, który gra Colina, zbiegłego więźnia, który terroryzuje mieszkającą na przedmieściach Atlanty Terri, matkę dwójki malutkich dzieci (Taraji P. Henson). Za kamerą stanął Sam Miller. W obrazie, który po pierwszym weekendzie w USA zarobił 24,5 miliona dolarów, występują także Leslie Bibb, Kate del Castillo, Henry Simmons i Frank Brennan.

Reklama

Oczko niżej znalazła się druga nowość, "Dolphin Tale 2". Kiedy w szpitalu Clearwater Marine umiera delfin, grupa pracowników poszukuje jego następcy, aby zapewnić towarzystwo popularnemu ssakowi, Winterowi. W rolach głównych występują Harry Connick Jr., Ashley Judd i Morgan Freeman. Dzieło, które na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Charles Martin Smith, przyniosło 16,6 miliona dolarów zysku.

Trzeci i ostatni debiut top 10 notowania to "Brudny szmal" ("The Drop") na 6. lokacie i z 4,2 milionami dolarów na koncie. Obraz opowiada o byłym kryminaliście Bobie Saginowskim (Tom Hardy), który pracuje jako barman w lokalu często wykorzystywanym przez gangsterów do ciemnych interesów. Pewnego dnia mężczyzna znajduje w śmietniku małego pit bulla, którego postanawia zatrzymać. Za sprawą psa wplątuje się w prawdziwe kłopoty. Obok Hardy'ego na ekranie pojawią się również James Gandolfini, Matthias Schoenaerts oraz Noomi Rapace. Kryminał wyreżyserował Michaël R. Roskam na podstawie opowiadania Dennisa Lehane.

Oto pełne zestawienie:
1. "No Good Deed" – 24,5 miliona dolarów
2. "Dolphin Tale 2" – 16,6 miliona dolarów
3. "Strażnicy galaktyki" – 8 milionów dolarów
4. "Wojownicze żółwie ninja" – 4,8 miliona dolarów
5. "Udając gliniarzy" – 4,3 miliona dolarów
6. "Brudny szmal" – 4,2 miliona dolarów
7. "Zostań, jeśli kochasz" – 4 miliony dolarów
8. "The November Man" – 2,8 miliona dolarów
9. "Dawca pamięci" – 2,6 miliona dolarów
10. "Podróż na sto stóp" – 2,5 miliona dolarów