Film Jamesa Gunna o przygodach Petera Quilla (Chris Pratt), syna Ziemianki i obcego oraz utalentowanego pilota i stratega, który jako Star-Lord staje na czele obrońców galaktyki, zarobiła kolejne 16,3 miliona dolarów. W efekcie dochód obrazu wynosi już rekordowe w tym roku w USA 274 milionów dolarów.

Reklama

Pierwsza nowość tego weekendu pojawiła się dopiero na czwartej pozycji. Akcja "Jako w piekle, tak i na Ziemi" rozgrywa się w katakumbach pod Paryżem. Bohaterami psychologicznego thrillera są archeologowie poszukujący zaginionego skarbu. W rolach głównych występują Perdita Weeks, Ben Feldman i Edwin Hodge. Film zarobił ponad 8 milionów dolarów.

Druga i ostatnia nowość na pozycji szóstej to "The November Man" z Pierce'em Brosnanem w roli głównej. Obraz opowiada o byłym agencie CIA Peterze Devereaux (Brosnan), który rozkoszuje się spokojnym życiem w Szwajcarii. Z powodów osobistych powraca jednak na jeszcze jedną, ostatnią akcję. Musi ochronić ważnego świadka, Alice Fournier (Olga Kurylenko), lecz nagle orientuje się, że trafił w sam środek śmiertelnej rozgrywki, którą toczą wysoko postawieni funkcjonariusze CIA oraz rosyjski prezydent. Na drodze Devereaux stanie też były uczeń David Mason (Luke Bracey).

Oto pełne zestawienie:
1. "Strażnicy galaktyki" – 16,3 milionów dolarów
2. "Wojownicze żółwie ninja" – 11,8 milionów dolarów
3. "Zostań, jeśli kochasz" – 9,3 miliona dolarów
4. "Jako w piekle, tak i na Ziemi" – 8,3 miliona dolarów
5. "Udając gliniarzy" – 8,2 miliona dolarów
6. "The November Man" – 7,7 miliona dolarów
7. "When the Game Stands Tall" – 5,6 miliona dolarów
8. "Dawca pamięci" – 5,3 miliona dolarów
9. "Podróż na sto stóp" – 4,6 miliona dolarów
10. "Niezniszczalni 3" – 3,5 miliona dolarów