Film opowiada o czterech niezwykłych braciach – zmutowanych, nastoletnich, żółwiach ninja. Muszą oni współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O'Neil (Megan Fox) i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett), aby uratować miasto przed Shredderem i jego Klanem Walczących Stóp. Obraz w reżyserii Jonathana Liebesmana zarobił po pierwszym weekendzie w USA 65 milionów dolarów.

Reklama

Dwa oczka niżej zadebiutował katastroficzny obraz, "Epicentrum". Akcja osadzona została w niewielkim miasteczku, przez które przechodzi niespotykana w historii seria tornad. Grupa licealistów dokumentuje przebieg i skutki niszczycielskiego tornado. Sarah Wayne Callies wciela się w panią meteorolog pracującą z łowcami burz. W obsadzie znaleźli się także Richard Armitage, Matt Walsh, Alycia Debnam-Carey, Arlen Escarpeta, Max Deacon, Nathan Kress, Jeremy Sumpter (Friday Night Lights), Kyle Davis, Jon Reep i Scott Lawrence. Całość stylizowana jest na film skonstruowany z odnalezionych materiałów. Produkcja przyniosła 18 milionów dolarów zysku.

Trzecia nowość to "Podróż na sto stóp" z ponad 11 milionami dolarów. Film z Helen Mirren w roli głównej, wyprodukowany przez Stevena Spielberga i Oprah Winfrey film opowiada o ekscentrycznej szefowej kuchni, Madame Mallory. Kobieta niechętnie zaprzyjaźnia się z Hassmanem (Manish Dayal), synem właścicieli konkurencyjnej restauracji, i zostaje jego mentorką.

Czwarta i ostatnia nowa pozycja w top 10 to "Step Up: All In". W kolejnej części serii uczestnicy turniejów tanecznych z poprzednich odsłon stają do rywalizacji we wnętrzach luksusowego hotelu Valhalla w Las Vegas. Za reżyserię odpowiada Trish Sie.

Oto pełne zestawienie:
1. "Wojownicze żółwie ninja" – 65 milionów dolarów
2. "Strażnicy galaktyki" – 41,5 miliony dolarów
3. "Epicentrum" 18 milionów dolarów
4. "Podróż na sto stóp" – 11,1 miliona dolarów
5. "Lucy" – 9,3 miliona dolarów
6. "Step Up: All In" – 6,6 milionów dolarów
7. "Hercules" – 5,7 miliona dolarów
8. "Get On Up" – 5 milionów dolarów
9. "Ewolucja planety małp" – 4,4 miliona dolarów
10. "Samoloty 2" – 4,2 miliona dolarów