Film stanowi kontynuację "Genezy planety małp" z 2011 roku. Akcja rozgrywa się ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszej produkcji i skupia wokół grupy naukowców z San Francisco, którzy organizują ruch oporu przeciwko małpom. Reżyserem "Ewolucji planety małp" jest Matt Reeves ("Pozwól mi wejść"). W rolach głównych występują: Andy Serkis, Jason Clarke, Keri Russell, Gary Oldman, Toby Kebbell, Kodi Smit-McPhee, Kirk Acevedo, Enrique Murciano i Judy Greer. Dzieło wytwórni 20th Century Fox zarobiło po drugim weekendzie w USA 36 milionów dolarów, co razem dało już sumę 139 milionów dolarów.

Reklama

Pierwsza nowość tego weekendu to znana już w Polsce "Noc oczyszczenia: Anarchia". Akcja rozgrywa się w świecie, w którym co roku, przez jedną noc, dokładnie 12 godzin, prawo pozwala na każdą zbrodnię, nawet morderstwo. W rolach głównych wystąpili Frank Grillo, Carmen Ejogo i Zach Gilford. Dochód 28 milionów dolarów pozwolił na druga pozycję.

Oczko niżej znalazła się animacja "Samoloty 2" 18 milionami na koncie. Tym razem Dusty po awarii silnika rezygnuje z wyścigów i przyłącza się do lotniczej straży pożarnej. Głosów samolotom udzielili Dane Cook, Ed Harris i Julie Bowen.

Ostatnia nowość na miejscu 4 to komedia "Sekstaśma". Głównymi bohaterami są małżonkowie, którzy pragną wzbogacić nieco swoje pożycie intymne. W tym celu kręcą domowy film erotyczny. Kiedy budzą się po upojnej nocy, okazuje się, że ich nagranie trafiło w niepowołane ręce. W filmie występują Cameron Diaz i Jason Segel a także Rob Corddry, Ellie Kemper i Rob Lowe. Obraz zarobił 15 milionów dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Ewolucja planety małp" – 36 milionów dolarów
2. "Noc oczyszczenia: Anarchia" – 28,4 miliona dolarów
3. "Samoloty 2" – 18 milionów dolarów
4. "Sekstaśma" – 15 milionów dolarów
5. "Transformers: Wiek zagłady" – 10 milionów dolarów
6. "Tammy" – 7,6 miliona dolarów
7. "22 Jump Street" – 4,7 miliona dolarów
8. "Jak wytresować smoka 2" – 3,8 miliona dolarów
9. "Czarownica" – 3,3 miliona dolarów
10. "Earth to Echo" – 3,3 miliona dolarów