– Al Pacino jest bardzo szczęśliwy, że wystąpi przed polską publicznością. Nigdy nie był w Polsce – mówi pomysłodawca cyklu warszawskich spotkań "An Evening with..." Maciej Wilk.

Wieczór ze słynnym aktorem odbędzie się 22 września w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, a poprowadzi go Sandro Monetti, ceniony brytyjski dziennikarz i znawca Hollywood. Pytania Alowi Pacino będzie mogła zadawać także publiczność.

Na widowni zasiądzie ok. 1700 widzów. Bilety nie są tanie (ceny od 500 zł do 2,5 tys. zł.), mimo to zainteresowanie udziałem w wieczorze z gwiazdą "Zapachu kobiety" i "Ojca chrzestnego" jest duże. – Każdego dnia mamy wiele zamówień i rezerwacji – mówi Maciej Wilk.

– Naszym marzeniem jest, by projekt trwał około trzech lat, z prezentacją jednej do dwóch gwiazd w ciągu roku – mówi organizator polskiej edycji cyklu "An Evening with…". Nazwiska gości następnych wieczorów są jeszcze tajemnicą. Trwają rozmowy.

Część dochodu ze sprzedaży biletów na spotkanie z Pacino w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przekazana zostanie na rzecz pomagającej chorym dzieciom Fundacji Bator Tabor, która jest członkiem międzynarodowej organizacji SeriousFun Children's Network, założonej w 1988 roku przez słynnego Paula Newmana.