Bohaterką filmu "Inna kobieta" jest Carly (Cameron Diaz), która dowiaduje się, że jest "tą trzecią" – jej chłopak (Nikolaj Coster-Waldau) ma żonę. Kobieta postanawia spotkać się z nieświadomą niczego małżonką swojego ukochanego (Leslie Mann). Panie wkrótce odkrywają, że mężczyzna ma jeszcze jedną kochankę (Kate Upton). Wraz z nią planują zemstę. Produkcja Nicka Cassavetesa zarobiła 24,7 miliona dolarów.

Reklama

Druga nowość top 10 notowania to "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych". Anglojęzyczna wersja "13. dzielnicy" pojawiła się na 5. lokacie i zarobiła 9,6 miliona dolarów. Akcja rozgrywa Detriot. Paul Walker wciela się w tajniaka, Damiena Colliera, który tropi niebezpiecznego handlarza narkotyków i porywacza (RZA). Śledztwo doprowadza policjanta do getta zwanego Brick Mansions. Po tym świecie poruszać się będzie z pomocą Lino (David Belle).

Trzeci debiut to "Uśpieni". Cztery miliony dolarów zapewniły horrorowi 7. lokatę. Bohaterem filmu jest profesor, który namawia grupę studentów do udziału w niebezpiecznym eksperymencie, mającym na celu stworzenie poltergeista. Obiektem badania jest młoda, załamana dziewczyna. Zespół szybko przekonuje się, jak wielki błąd popełnił. Naukowcy uwalniają niepohamowaną i niszczycielską moc. W rolach głównych wystąpili Sam Claflin ("Igrzyska śmierci") i Olivia Cooke ("Bates Motel"). Partnerują im m.in. Jared Harris, Erin Richards i Rory Fleck-Byrne. Film wyreżyserował John Pogue, który jest również współautorem inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami scenariusza.

1. "Inna kobieta" – 24,7 miliona dolarów
2. "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" – 16 milionów dolarów
3. "Niebo istnieje... naprawdę" – 13,8 miliona dolarów
4. "Rio 2" – 13,6 miliona dolarów
5. "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" – 9,6 miliona dolarów
6. "Transcendencja" – 4,1 miliona dolarów
7. "Uśpieni" – 4 miliony dolarów
8. "Bears" – 3,6 miliona dolarów
9. "Niezgodna" – 3,6 miliona dolarów
10. "A Haunted House 2" – 3,3 miliona dolarów