Obraz "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" jest kontynuacją przeboju "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie". W rolach głównych występują: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Samuel L. Jackson, Robert Redford, Frank Grillo, Anthony Mackie i Cobie Smulders. Sequel w miniony weekend zarobił w USA kolejne 41,4 miliona dolarów.

Reklama

Najwyższa nowość notowania to animacja "Rio 2". Obraz, który zajmuje drugie miejsce, opowiada o dalszych losach dwóch sympatycznych papug – Blu (Jesse Eisenberg) i Jewel (Anne Hathaway) oraz trójki ich dzieci. Produkcja przyniosła zysk 39 milionów dolarów.

Podium zamyka drugi debiut zestawienia – "Oculus" z 12 milionami dolarów na koncie. Horror przedstawia historię Kaylie i Tima, siostry i brata, którzy jako dzieci obserwowali, jak ich rodziców powoli ogarnia szaleństwo prowadzące do strasznych wydarzeń. Tim zostaje oskarżony o zamordowanie rodziców i osadzony w areszcie prewencyjnym. Po wyjściu na wolność dorosły już chłopak i jego siostra postanawiają zniszczyć istotę, którą obwiniają o wydarzenia z przeszłości. Kryje się ona w lustrze wiszącym w ich dawnym domu. W rolach głównych występują Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff i Rory Cochrane. Za reżyserię odpowiada Mike Flanagan.

Oczko niżej ostatnia nowość top 10 – "Draft Day". Bohaterem jest Sonny Weaver (Kevin Costner), menedżer walczącej o uznanie drużyny futbolowej, który podczas dnia selekcji desperacko stara się odnaleźć gwiazdę dla swojego niezbyt dobrego zespołu. Dzieło Ivana Reitmana zarobiło blisko 10 milionów dolarów.

1. "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" – 41,4 miliona dolarów
2. "Rio 2" – 39 milionów dolarów
3. "Oculus" – 12 milionów dolarów
4. "Draft Day" – 9,8 miliona dolarów
5. "Niezgodna" – 7,5 miliona dolarów
6. "Noe: Wybrany przez Boga" – 7,4 milionów dolarów 7. "God's Not Dead" – 5,5 miliona dolarów
8. "Grand Budapest Hotel" – 4 miliony dolarów
9. "Muppety: Poza prawem" – 2,2 miliona dolarów
10. "Pan Peabody i Sherman" – 1,8 miliona dolarówReklama