W lutym tego roku Samuel L. Jackson stracił cierpliwość podczas telewizyjnego wywiadu na żywo, kiedy Sam Rubin z telewizji KTLA już na samym początku rozmowy pomylił go z innym czarnoskórym aktorem, Laurence'em Fishburne'em. – Nie jestem Laurence'em Fishburne'em! – zdenerwował się Jackson. – Nie wyglądamy tak samo! Owszem, jesteśmy czarni i sławni, ale niepodobni do siebie. Pracujesz jako reporter od rozrywki i nie widzisz różnicy między mną a Fishburne'em? Ja jestem czarnym gościem od reklamy karty kredytowej i hasła "A co ty masz w portfelu?". Fishburne jest czarnym gościem od reklamy samochodu. Morgan Freeman jest tym drugim czarnym kolesiem od karty kredytowej, ale w reklamie słychać tylko jego głos, więc jego raczej nie pomylisz z Fishburne'em.

Reklama

Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień w przyszłości, Samuel L. Jackson kupił sobie koszulkę z napisem "I'm not Laurence Fishburne", w której teraz dumnie paraduje. Ostatnio pokazał się w niej 21 marca, podczas wywiadów promujących film "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Zdjęcie Jacksona w koszulce można zobaczyć pod tym adresem.

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", w którym Samuel L. Jackson wciela się w postać Nicka Fury, zagości w polskich kinach już 26 marca.