Dzieło stanowiące drugą część trylogii Petera Jacksona po drugim weekendzie w USA zarobiło blisko 130 milionów dolarów.

Reklama

Najwyżej notowaną nowością jest "Anchorman 2: The Legend Continues". Obraz przedstawia dalsze perypetie Rona Burgundy'ego (Will Ferrell), gospodarza telewizyjnych wiadomości z San Diego. Razem ze współpracownikami rozpoczyna on nowy projekt – całodobowy kanał informacyjny. Komedia w reżyserii Adama McKaya zarobiła przez weekend 26,8 miliona dolarów. Poza Ferrellem w filmie występują Paul Rudd, David Koechner, Steve Carell, Vince Vaughn i Christina Applegate, a także Nicole Kidman, Liam Neeson, Amy Poehler, Meagan Good, Sacha Baron Cohen, Kanye West, Drake, Harrison Ford, Tina Fey, Kristen Wiig, Jim Carrey i James Marsden.

Kolejny debiut to zajmująca 8. pozycję produkcja "Wędrówki z dinozaurami 3D". Jest to kinowa adaptacja miniserialu BBC "Wędrówki z dinozaurami". Widzowie obrazu cofną się do ery mezozoiku - do czasów, w których Ziemię zamieszkiwały prehistoryczne gady. W wersji kinowej, podobnie jak w serialu, wykorzystana została technologia CGI, a także najnowocześniejsze efekty 3D. Film przyniósł zysk 7,3 miliona dolarów.

Oczko niżej znalazła się ostatnia nowość top 10 – "Dhoom: 3". To hinduski thriller, za którego kamerą stanął Vijay Krishna Acharya. W trzeciej odsłonie Abhishek Bachchan i Uday Chopra ponownie wcielają się w Jaisa Dixita i Aliego Akbara. "Dhoom: 3" to jeden z najbardziej kosztownych filmów wyprodukowanych w Indiach.

1. "Hobbit: Pustkowie Smauga" – 31,5 miliona dolarów
2. "Anchorman 2: The Legend Continues" – 26,8 miliona dolarów
3. "Kraina lodu" – 19,2 milona dolarów
4. "American Hustle: Jaks się skubie w Ameryce" – 19,1 miliona dolarów
5. "Ratując pana Banksa" – 9,3 miliona dolarów
6. "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" – 8,8 miliona dolarów
7. "A Madea Christmas" – 8,5 miliona dolarów
8. "Wędrówki z dinozaurami 3D" – 7,3 miliona dolarów
9. "Dhoom: 3" – 3,3 miliona dolarów
10. "Thor: Mroczny świat" – 1,3 miliona dolarów