"Wałęsa. Człowiek z nadziei" jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii obraz nieanglojęzyczny. Na jego kampanię reklamową za oceanem składają się m.in. specjalnych projekcje w Los Angeles dla członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (które wyłania laureatów Złotych Globów, nagród uważanych za "prognozę" dla Oscarów) oraz przyznającej Oscary amerykańskiej Akademii Filmowej.

Reklama

Film Wajdy zostanie pokazany w ramach zarezerwowanej dla najważniejszych tytułów specjalnej serii seansów organizowanych przez redakcję "LA Times", a obraz przedstawi film członkom Akademii ceniony krytyk tej gazety Mark Olsen.

"Wałęsa" znalazł się również w programie ważnych amerykańskich festiwali filmowych, m.in. wspomnianego 26. AFI European Union Film Showcase w Waszyngtonie, a jego reklamy trafiły na łamy prestiżowych pism poświęconych kinematografii, m.in. w "Variety" i "The Hollywood Reporter".

Lista nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej zostanie ogłoszona 16 stycznia. Miesiąc wcześniej, poznamy nominacje do Złotych Globów.