Produkcja Alfonso Cuaróna z Sandrą Bullock i George'em Clooneyem w rolach głównych przyniosła kolejne 31 milionów dolarów zysku.

Reklama

Najwyżej notowaną nowością jest horror "Carrie", który zadebiutował na trzecim miejscu. Główną bohaterką obrazu jest prześladowana przez rówieśników nastolatka, która odkrywa w sobie zdolności psychokinetyczne. Carrie postanawia zemścić się na wszystkich swoich dręczycielach, w tym na surowej i ortodoksyjnej matce. W najnowszej adaptacji horroru pióra Stephena Kinga wystąpili m.in. Julianne Moore i Chloë Grace Moretz, a także Judy Greer, Alex Russell, Portia Doubleday, Ansel Elgort i Gabriella Wilde. Horror, który wyreżyserowała Kimberley Peirce, zarobił 17 milionów dolarów.

Druga i ostatnia nowość top 10 notowania to "Piąta władza", czyli film o Julianie Assange'u, założycielu WikiLeaks. Obraz powstał w oparciu o dwie książki: "WikiLeaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy" Davida Leigh i Luke'a Hardinga oraz "Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange" autorstwa Daniela Domscheita-Berga. Za kamerą stanął Bill Condon, a scenariusz napisał Josh Singer. W roli głównej wystąpił Benedict Cumberbatch. Na konta twórców po pierwszym weekendzie w USA wpłynęło 1,71 miliona dolarów.

1. "Grawitacja" – 31 milionów dolarów
2. "Kapitan Phillips" – 17,3 miliona dolarów
3. "Carrie" – 17 milionów dolarów
4. "Klopsiki kontratakują" – 10,1 miliona dolarów
5. "Escape Plan" – 9,8 miliona dolarów
6. "Labirynt" – 2,06 miliona dolarów
7. "Ani słowa więcej" – 1,8 miliona dolarów
8. "Piąta władza" – 1,71 miliona dolarów
9. "Ślepy traf" – 1,62 miliona dolarów
10. "Naznaczony: Rozdział 2" – 1,53 miliona dolarów