Tomasz Raczek o "Wałęsie" Wajdy: Bardzo boję się tego filmu

| Aktualizacja:

4 października na ekrany polskich wejdzie opowieść Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. "Bardzo boję się tego filmu. Andrzej Wajda jest najwybitniejszym polskim reżyserem XX wieku. Chciałbym, aby takim pozostał także w XXI wieku" – mówił Tomasz Raczek, odpowiadając na pytania internautów portalu tvp.info.

wróć do artykułu
  • ~recenzent
    (2013-05-25 11:32)
    Wajda to zręczny kabareciarz filmowy.Należy się spodziewać,że film o Bolku nie zawiera wiele prawdy.Z rzezimieszka spoleczno-politycznego pokażą gieroja.A co będzie gdy Bolek pójdzie siedzieć za oszustwa i zniszczenie Polski ?
  • ~śmieszni są ci,którzy opluwają
    (2013-05-24 10:55)
    jednego z najbardziej cenionych na świecie Polaków a sami wkrótce zejdą jako anonimowi zjadacze chleba...
  • ~POśmiecie
    (2013-05-24 10:16)
    Czy wajda bez matury POkazał jak Bolesław "wygrywał" co miesiąc nową a to pralkę,a to lodówke...od SB ?!
  • ~tadek
    (2013-05-24 10:15)
    Nie zamierzam chodzić do kina na film o Bolesławie. Niech płacą za jego produkcję lemingi i POkraki.
  • ~Teczka
    (2013-05-24 10:00)
    Cy ten pejs bajda POkaze jak jego ziomal Lejba czesze koszerna kase za POdpier...nie Polskich pracownikow moze pokaze jak ten parch lal od kropielnicy
  • ~do POkazania
    (2013-05-24 09:58)
    Oby recenzje o tym filmie były obiektywne, by również pokazano inne oblicze wałesy ktore trudno usyszeć i zobaczyć w TVN czy TVP!!! To z Popowa, epizod z chrzcielnica, opinie mieszkańców, prawde o dziecku.. czy było, wypadek ...??? Jak dostał sie do stoczni czy przez płot przeskoczył czy motorówka a jezeli tak to kto go dowiózł, kto własciwie kierowal strajkiem itd,itp.?? A czy dzieci i młodzież będzie wysyłana do kin na ten film, na koszt rodziców,czy szkoły beda przepytywać , kazac pisać zadani, opinie??? Kto wlasciwie finansował ten film, czy byl udział finansowy Amber Gold..???
    To nalezy wyjasnić zanim ten film wejdzie na ekrany i ruszy kampania reklamowa wszedzie w mediach, na ulicach, gdziekolwiek sie popatrzy???
  • ~... krzyżakowym
    (2013-05-24 09:48)
    Jak za film bierze się Wajdowaty, Pasikonikowski tudzież Holland to wiadomo ło czym bedzie... Człowiek ze śrupokretem...
  • ~film się spodoba
    (2013-05-24 09:48)
    Jadwiga z Gdanska2013-05-24 09:32
    jAREK GODZ.19!:15---ja znam inna madrosc zyciowa o narodzie :;"narod,ktory zapomina o swoich korzeniach i skad pochodzi ulegnie zniszczeniu"
    Niestety ale Walese za elite nie uwazam.


    Jak wszyscy zapomną o "nocnej zmianie" i o Bolku z teczki Kiszczaka, czyli za jakieś 50 lat, to film się spodoba. Podobnie jak Gall Anonim pozostawił obraz wyidealizowany Bolesława Krzywoustego , tak Wajda - Bolka .
  • ~Jadwiga z Gdanska
    (2013-05-24 09:32)
    jAREK GODZ.19!:15---ja znam inna madrosc zyciowa o narodzie :;"narod,ktory zapomina o swoich korzeniach i skad pochodzi ulegnie zniszczeniu"
    Niestety ale Walese za elite nie uwazam.
  • ~to bardzo ciekawe!
    (2013-05-24 09:21)
    Re--jan. wpis o17;16---JESZCZE CIEKAWSZA JEST SPRAWA KTO WYLOZYL PIENIADZE NA ZROBIENIE TEGO FILMU??? COS MOWIONO O AMBER GOLD???
  • ~Młody Moher
    (2013-05-24 09:20)
    Wałęsa - współczesny Czapajew.
  • ~Observer
    (2013-05-24 09:18)
    Ludzie starsi nie liczą się z opiniami czy wypada czy nie wypada i usilnie chcą oprzeć wszystkie sprawy na prawdzie jako fundamencie. Obawy o klapę, przedwczesne natomiast "przyszywańcy" do władzy może będą musieli na nowo napisać swoje CV.
  • ~zawiedziony solidarnosciowwwwwiec
    (2013-05-24 09:17)
    NIC JESZCZE NA TEMAT TEGO FIMU NIE MOZEMY POWIEDZIEC,BO GO NIE WIDZIELISMY,TAK ZE NIE WIEMY CZY TO BEDZIE PRAWDA,CZY FALSZOWANIE HISTORII. JESLI BEDZIE COS ZAFALSZOWANE TO TRZEBA MLODYM,KTORZY MAJA PO 20 LAT I MNIEJ,KTORYCH WTEDY JESZCZE NIE BYLO NA SWIECIE POWIEDZIEC,CO W TYM FILMIE JEST FALSZEM. A ONI TO ZAPAMIETAJA TAK JAK MY PAMIETAMY KATYN 40 ROK,BO NAM RODZICE O TYM OPOWIADALI

    A TAK NA MARGINESIE, MAM PYTANIE CO ZYSKALA 10 MILIONOWA "SOLIDARNOSC".ZE OBALILA KOMUNE? CZY KTOS O TYCH LUDZIACH WSPOMINA??? NIE!! OD KILKU LAT SLYSZYMY,ZE KOMUNE OBALIL WALESA Z KRZYWONOS. NOBEL BYL DLA CALEJ SOLIDARNOSCI JAKO ZWIAZKU I PIENIADZE TEZ I KTO NA TYM SKORZYSTAL???MOZE ZOBACZYMY W FILMIE,BO PRZECIEZ TAKA SPRAWA,ZE NAROBIL SOBIE ZNAJOMOSCI PRZEZ NOBLA ZE ZNANYMI OSOBISTOSCIAMI Z CALEGO SWIATA TERAZ POMAGA MU ABY JEZDZC ZA GRANICE I ROBIC WYKLADY JAK TO ON Z ZONA OBALAL KOMUNE I DALEJ Z TEGO CZERPIE PIENIADZE,A JEGO KOLEDZY ZE STOCZNI ZYJA NA GLODOWYCH RENTACH
  • ~Jarek
    (2013-05-24 09:16)
    "Narod, ktory opluwa swoje elity nie zasluguje na istnienie."

    Bardzo zabawny kolego jesteś. Wałęsa i elita? Chamstwo i patologia!
  • ~żaczek
    (2013-05-24 08:49)
    Nie jest łatwo zrobić dobry film o żyjącym człowieku. W tej dziedzinie musi bowiem być pokazana PRAWDA, i to ta, napisana alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą.
    Niespełnienie tego kryterium uczyni z filmu Wajdy filmik propagandowy taki sam, jakim były filmy o "porządnych" SB-kach i milicjantach w wydaniu pana Pasikowskiego i paru innych TW... No i były narzeczony panny Jaruzelskiej mógł się wykazać...
    Jak się nazywała ta Niemka, niedawno zmarła, "wybitny filmowiec" - propagandzistka Hitlera ?
  • ~Jurek
    (2013-05-24 08:44)
    Tyle gniotów stworzył, ze jeden więcej. Żadna różnica. Do filmów "historycznych" nie maja nasi "robiący za reżyserów" szczęścia". A największy gniot ostatnich lat film o "cudzie nad Wisłą"???
  • ~i u s e f -- b ą g -- D N O -- D N A
    (2013-05-24 08:20)
    TO będzie WIELKI niewypał w tym D Z I K O -- D Z I K I M kraju m i r o ,,, r y c h o ,,, z b y c h o Szkoda C Z A S U na tego typu p o ,,, p o = A M B E R -- G O L D
  • ~jedrek
    (2013-05-24 08:15)
    Narod, ktory opluwa swoje elity nie zasluguje na istnienie. Historia dowodzi, ze Polacy niczego sie nie nauczyli.
  • ~kolo
    (2013-05-24 08:13)
    Jak by ten film przedstawiał prawdziwe życie Bolka to może bym skusił się na jego obejrzenie.Wiem jakie poglądy ma A Wajda i nie będę oglądał tego peanu na cześć
    Bolka.
  • ~Już teraz wiem
    (2013-05-24 08:05)
    Już teraz wiem ,że kupię sobie blu -reja z tym filmem i ustawię na na półce na honorowym miejscu między filmami "Henry Kruger powraca" oraz ocenzurowaną w Polsce "Nocną zmianę" , którą nagrałem potajemnie pod osłoną nocy i w konspiracji na DVD.