Szymon Lenkowski, operator filmowy i twórca filmów reklamowych i trailerów współpracował przy spocie do "Pokłosia" m.in. z fotografikiem, producentem telewizyjnym i filmowym Piotrem Bujnowiczem. Dwa lata temu inne ich wspólne dzieło – zwiastun do filmu "Różyczka" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego zwyciężył w kategorii Best Foreign Romance Trailer, pokonując trailery takich filmów, jak "Goethe!", "Tequila", oraz "Empire of Silver".

Reklama

Fakt, że nasza reklama znalazła się w jednej kategorii z superprodukcjami Sony Pictures Classics jest wielkim wyróżnieniem. Pracuję z bardzo zdolnym montażystą Piotrem Szamburskim, ta nominacja, to w dużej mierze właśnie jego zasługa. Bardzo pomogli mi też Bartosz Zimiński i Mariusz Łukomski z Monolith Films. Animowane ognie stworzył dla nas Jurand Węgrzyn – powiedział reżyser spotu Szymon Lenkowski.

– Moja praca nigdy nie jest nagłym olśnieniem. W największym stopniu zależę od ludzi, z którymi współpracuję. Mam najwyraźniej do nich szczęście. Tworzenie reklamy +Pokłosia+ było pracą, ale też niezłą przygodą. Niestety nigdy nie spotkałem przy tej okazji Pasikowskiego. A znam jego film na pamięć! – dodał Lenkowski.

Uroczysta gala rozdania Golden Trailer Award odbędzie się 3 maja 2013 w Los Angeles.