Reklama
Warszawa
Reklama

Pasikowski o Kuklińskim w Waszyngtonie - PIERWSZE KADRY z "Jacka Stronga"

19 kwietnia 2013, 16:45
W Waszyngtonie będą realizowane m.in. sceny z udziałem amerykańskiego aktora Patricka Wilsona, który wciela się w agenta CIA – Davida Fordena. – Myślę, że bardzo niewielu Amerykanów zna historię Ryszarda Kuklińskiego, a to jest historia niezwykła – powiedział Wilson podczas zdjęć realizowanych w marcu w Warszawie / Media
Ekipa "Jacka Stronga" – filmowej opowieści o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim – przenosi się do Waszyngtonu, gdzie ruszy kolejna tura zdjęć. My zaś przedstawiamy pierwsze kadry z gorąco oczekiwanej produkcji Władysława Pasikowskiego, która do kin trafi 7 lutego 2014 roku.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(22)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • opek
  2013-04-20 09:17:59
  no istotnie kardy ,że k... mać.ci gośc ie niczego innego nie umieja.dlatego sa w polityce.
  0
 • chlop
  2013-04-20 09:22:08
  zasługi zasługami , a inwazja na Czechosłowację , to co robił w latach 50 60 tych
  nie sądzę że od dziecka planował współpracę z cia
  0
 • ajron1960
  2013-04-19 18:28:35
  Czy Opania odmówi zagrania roli gen.Jaruzelskiego?
  0
 • miet
  2013-04-19 18:11:22
  Pasikowski to wróg Polski. Pytanie za czyje pieniądze ?
  0
 • Ny-oN
  2013-04-19 18:12:11
  „Czyń dobro, ponieważ Allach kocha dobrych ludzi”.
  0
 • mieczysław
  2013-04-19 18:26:27
  Panie reżyserze- jak pan zrobi ten film, to prosimy o nakręcenie następnego- tym razem o Józefie Światło!
  0
 • Zoltar
  2013-04-19 19:01:39
  Skoro ten film rezyseruje Pasikowski to az strach pomyslec, co za gniot powstanie.
  0
 • Ministerstwo Obrazy Narodu (w skrócie - MON)
  2013-04-19 18:59:57
  Oto kolejne kamienie obrazy:

  1. Gen. Florian Siwicki - członek Biura Politycznego PZPR, absolwent Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie, dowódca korpusu ekspedycyjnego wysłanego do Czechosłowacji w sierpniu 1968 roku dla stłumienia Praskiej Wiosny (miał wtedy pod sobą 18 500 żołnierzy i ponad 1000 wozów bojowych.
  Minister w MON od 1983r. do lipca 1990r.

  2. Wiceadmirał Piotr Kołodziejczyk - dowódca Marynarki Wojennej PRL, absolwent Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Baku (ZSRS), absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Leningradzie, absolwent Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie.
  Minister u Mazowieckiego, Bieleckiego i (po obaleniu rządu Olszewskiego) u Pawlaka.

  3. Janusz Onyszkiewicz - doktor matematyki.
  Z zawodu mąż wnuczki Józefa Piłsudskiego.
  Minister w latach 1992-1993 i 1997-2000. Słynne są jego dowcipne powiedzenia, "że jest bardzo dobrym ministrem obrony, bo na wojsku się nie zna", oraz "że nie jest ministrem obrony polskiego przemysłu obronnego"!

  4. Jerzy Milewski - doktor fizyki, kumpel "B o l k a" ze wspólnej drzemki na styropianie. Zarejestrowany jako TW "F r a n c i s z e k" przez Wydział III KW MO w Gdańsku, ma swoją zasłużenie wysoką lokatę na "liście Macierewicza"!
  Pełni obowiązki ministra z nadania "B o l k a" pod koniec 1994r.

  5. Zbigniew Okoński - z zawodu inżynier rybołówstwa morskiego, absolwent szczecińskiej Akademii Rolniczej, były pracownik handlu zagranicznego. Rekomendowany przez "B o l k a". Znany z tego, że się przechwalał, jak to w okresie starań Polski o członkostwo w NATO "opylił" (wbrew protestom USA!) Irakowi stare polskie czołgi.
  Po objęciu prezydentury przez Kwacha - Okoński podał się do dymisji.

  6. Stanisław Dobrzański - magister historii i bibliotekarstwa (UMCS w Lublinie). Zarejestrowany przez SB jako kontakt operacyjny "R ó w n y" pod numerem 38165. Od SB zamiast kuponów Toto-Lotka przyjmował drogie alkohole, a w nagrodę za wieloletnią wierną służbę został zastępcą dyrektora Biblioteki Narodowej, gdzie nadal donosił na podwładnych.


  7. Bronisław Komorowski - magister historii, z zawodu kolejno: zięć pułk ownika SB, nauczyciel w seminarium duchownym, marszałek Sejmu i prezydent RP.
  Znany z tego, że za jego kadencji niejaki pułkownik Tobiasz zatańczył się na śmierć, a kilku innych facetów popełniło samobójstwo bez udziału osób trzecich.

  8. Jerzy Sz maj dziński - magister ekonomii (wrocławska Akademia Ekonomiczna), od 1986r. członek KC PZPR, przewodniczący ZG ZSMP, w latach 1989-1990 był kierownikiem Wydziału Organizacyjnego KC PZPR. Ogólnie - jeden z tych, co to wyprowadzali sztandar.
  Minister u Leszka Millera (tego od więzień CIA).
  Popełnił samobójstwo w szczątkach Tupolewa (z udziałem kilkudziesięciu osób trzecich, ale bez swojej wiedzy i zgody!).

  9. "Z dra dek" - Master of Arts z Oxfordu, z zawodu mu dża hedin z Afganistanu i promotor książki kucharskiej swojej żony.
  Były członek PiS. Hobby - dożynanie watahy.
  Minister u Kaczyńskiego, Leppera i Gier ty cha.
  Podał się do dymisji w 2007 roku, rzekomo w wyniku konfliktu z Macierewiczem, ale - jak dowiodły jego dalsze "losy" - prawdopodobnie w wyniku dogranego już wtedy kontraktu z Tuskiem.

  10. Aleksander Sz czyg ło - magister prawa (Uniwersytet Gdański). Kumpel Lecha Kaczyńskiego z NSZZ "Solidarność". Przyjaźń zaprowadziła Sz czy głę najpierw do NIK, a za prezydentury Lecha - do BBN.
  Był kolejno wiceministrem i ministrem MON.

  11. Bogdan K lich - lekarz psychiatra (krakowska Akademia Medyczna). Kariera zawodowa - praca psychiatry w szpitalu neuropsychiatrycznym. Hobby - pacyfista i przeciwnik służby wojskowej (aktywny działacz organizacji pacyfistycznej "Wolność i Pokój").
  Znany z tego, że za jego kadencji utrwalanie pokoju i wolności na świecie polegało głównie na systematycznej i bardzo skutecznej likwidacji przez niego oficerów wyższych szczebli dowodzenia Polskich Sił Zbrojnych, zazwyczaj w stopniu generałów.
  Jego życiowe motto: "Pracę trzeba wykonać do końca!" - nie pozwoliło mu podać się do dymisji po katastrofie smoleńskiej.

  12. Tomasz Sie moniak - magister handlu zagranicznego (SGH w Warszawie). Z zawodu Dyrektor Biura Prasy MON (za Onyszkiewicza), wiceprezydent Warszawy, wiceminister w MSWiA za Jerzego Mil lera.
  Mianowany przez Tuska na ministra w MON po przesunięciu Bogdana K licha do pracy na zagrożonym odcinku Senatu RP.
  0
 • zaskoczony
  2013-04-19 19:06:52
  Tylko dlaczego płk Kuklińskiego gra aktor, który powinien grać raczej bohatera powstania w Getcie? Myślałem, że Marcin Dorociński to ten po lewej, a tu masz... To podobna sytuacja gdy w "Ogniem i Mieczem" pana Zagłobę grał Kowalewski, pana Michała Zamachowski, a Podbipiętę Zborowski.
  0
 • gadu
  2013-04-19 20:40:42
  Jaki jest związek filmu "Pokłosie" z tym Kuklińskim ?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej