"G.I. Joe: Odwet" opowiada o elitarnej jednostce, która walczy z najniebezpieczniejszymi przestępcami świata. Oddział Joe podczas rutynowej misji zostaje zdradzony i wymordowany. Ocaleli członkowie ekipy będą musieli dowiedzieć się, kto stoi za atakiem i wymierzyć sprawiedliwość. Na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak D.J. Cotrona, Byung-hun Lee, Adrianne Palicki, Ray Park, Jonathan Pryce, Ray Stevenson, Channing Tatum, Bruce Willis i Dwayne Johnson. Dzieło, za którego kamerą stanął Jon M. Chu, zarobiło 41 milionów dolarów.

Reklama

Druga nowość zestawienia to "Tyler Perry's Temptation" z 22 milionami na koncie i trzecią lokatą. Film opowiada o ekspertce do spraw porad małżeńskich. Znudzona swoim własnym małżeństwem rozpoczyna romans z jednym ze swoich klientów. Szybko orientuje się, że popełniła największy błąd w swoim życiu. W obrazie występują Jurnee Smollett, Robbie Jones, Kim Kardashian, Vanessa Williams, Brandy Norwood i Lance Gross.

Ostatni debiut top 10 to "Intruz" Andrewa Niccola na podstawie książki Stephenie Meyer, autorki sagi "Zmierzch". Akcja rozgrywa się w przyszłości. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie (Saoirse Ronan) – jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Ekranizacja po pierwszym weekendzie zarobiła 11 milionów dolarów.

1. "G.I. Joe: Odwet" – 41,2 miliona dolarów
2. "Krudowie" – 26,5 miliona dolarów
3. "Tyler Perry's Temptation" – 22,3 miliona dolarów
4. "Olimp w ogniu" – 14 milionów dolarów
5. "Oz: Wielki i potężny" – 11,6 miliona dolarów
6. "Intruz" – 11 milionów dolarów
7. "The Call" – 4,8 miliona dolarów
8. "Admission" – 3,25 miliona dolarów
9. "Spring Breakers" – 2,76 miliona dolarów
10. "Niewiarygodny Burt Wonderstone" – 1,3 miliona dolarów